Konfiguracja wifi i udostepnianie polaczenia

witam sprawa wyglada nastepujaco:

w firmie u znajmego potrzeba jest podlaczenia kilku nowych komputerow, nie ma mozliwosci podlaczenia tego kablami, wiec wpadlismy na pomysl kupienia Edimax ew-7206AP i dodatkowo karty sieciowej PLANET WL-U356A ktora jest podpieta pod komputer pracujacy jako SERWER (system operacyjny Windows Serwer 2003 PL) teraz mamy problem z konfiguracja.

Udalo mi sie polaczyc te dwa urzadzenia, niby wszystko smiga ale nie do konca serwer do ktorego jest podlaczony PLANET WL-U356A (system operacyjny Windows Serwer 2003 PL) widzi w sieci lan komputery ktore sa podlaczone do routera Edimax ew-7206AP, urzadzenie nawiazalo polaczenie jakosc jest bardzo dobra, ale na komputerach podlaczonych do edimaxa (windows XP profesjonal)nie ma internetu tylko LAN co nalezy zrobic, zeby poszedl tez internet.

Pewnie problem tkwi po stronie ustawien IP i DNS na SERWERZE, i na poszczegolnych jednostkach

moze ktos mi pomoc co trzeba zrobic jak udostepnic polaczenie internetowe z serwera przez PLanet do EDIMAX-a i dalej na dwa komputery

połączenie mostkowe powinno pomóc tylko nie wiem czy taka opcja jest na windows serwer ale w xp jest napewno

jest i w 2k3 :slight_smile: