Konfiguracja WiFi

To czemu iPhone 7 działą tylko z 5Ghz i mając słaby zasięg w 5Ghz, a w 2.4Ghz lepszy i to samo SSID i hasło nie przełącza się na 2.4Ghz tylko leci w 5Ghz i wykrył jedno SSID, a nie dwa na róznych częstotliwościach?

Bo tak jest skonfigurowany iOS, priorytetyzuje połączenie na 5GHz. Nie znaczy to, że nie widzi sieci na 2.4 GHz, po prostu traktuje je jako jedna i ta sama.

Nie mam sprzętu Apple, ale @MatX1 może mieć rację. To kwestia iPhone’a a nie konfiguracji sieci.

Tylko majac dwa rózne SSID dla 2.4 i 5Ghz i te samo hasło na nich, po ustawieniu w Apple to jak miał słaby zasięg 5Ghz, połączył się z 2.4Ghz tylko potem nie łączył się z 5Ghz. Mówię o iPhonie 7.

Co potwierdza problem z iPhonem a nie routerem i jego konfiguracją :stuck_out_tongue: Problem może być nienaprawialny, bo obawiam się iż jest to zamierzone :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Wyłaczyłem to 5Ghz bo w promieniu mojego domu nie łapie żadnego wifi od sasiadów więc nic nie zakłoca, zresztą sąsiedzi 200-300 metrów ode mnie, albo lepiej wiec musieliby mieć niezłe wifi, zebym złąpał, a moje z domu tym bardziej, żeby ich wifi w 2.4 zakłóciło moje z ustawionym kanałem na sztywno (7). Przy ustawieniu SSID takich samych na obu pasmach i hasłą tego samego 99% urzadzen łapie tylko 2.4, a jeden iphone w 5Ghz.