Konfiguracja WISP TP-LINK TL-MR3040

Witam wszystkich, którzy jeszcze nie śpią o tej niechrześcijańskiej porze.

Potrzebuję podłączyć bezprzewodowo rejestrator kamer monitoringu do sieci poprzez router ADSL. Konfiguracja ethernetu w rejestratorze to:

IP : 192.168.1.12

maska : 255.255.255.1

brama : 192.168.1.1

Za namową sprzedawcy zakupiłem opisane w tytule urządzenie. Sprzedawca podpowiedział, że najlepszy będzie tryb WISP i tu zaczęły się schody. Nijak nie mogę sobie z tym poradzić. Router ADSL to też TP-LINK, ale jakoś to nowe cudeńko, pomimo że widzi router w trakcie konfiguracji, nie chce się z nim połączyć przez WiFi.

Proszę o jakieś rady, co mam zrobić bo sprawa jest dosyć pilna a pomysłów mi już brak.

Tu masz chyba błąd, nie możesz użyć takiej maski.

Ustawiasz router w trybie WISP/AP Client Router, wyszukujesz sieć, którą nadaje router ADSL i łączysz się z nią i to właściwie wszystko. Router działający w trybie WISP powinien mieć inną adresację, skoro ten sam producent prawdopodobnie mają taką samą. Jeśli ADSL ma adres 192.168.1.1 to ten drugi niech ma adres 192.168.2.1.

Jak czegoś nie rozumiesz, to daj zrzuty ekranu z obu routerów, to Ci powiem dokładniej co i jak poustawiać.

Dzięki za podpowiedzi. Problem rozwiązałem w ten sposób, że MR ustawiony jest w tryb Bridge z AP, wyłączone DHCP po stronie “klienta”, rejestrator nie wymaga zmiany parametrów sieci i wszystko gra i buczy. Poza tym to draństwo wymaga obsługi WDS przez router, z którym się chcemy w ten sposób połączyć.