Konfiguracja "wymiatacza" do 2600zl

witam

mam do przeznaczenia na PC okolo 2500zl

oczywiscie nowy PC musi byc wymiataczem :wink:

ale do konkretow

sprzet staralem sie wyrbac jak najlepszy w rozsadnej cenie

ale niektorych motywow nie przeszkocze bez was

a mianowicie:

  • jaki zasilacz?

  • jaka plyta glowna (okolo 250zl)

  • czy to co wybralem (jeszcze nie kupione) jest OK?

sprzet ktory chce zakupic (w nawiasie przyblizona cena)

procesor: Core 2 Duo e8400 3ghz (~500)

plyta glowna (tutaj wielki problem): myslalem glownie nad Asusem… ale moje pojecie o plytach jest znikome wiec pomocy :slight_smile: (~250)

RAM: Patriot 2x2GB(800) (ewentualnie Geil dragon) (~250)

karta graficzna: Asus GeForce gtx 260 (~980)

karta muzyczna: ze starego PC Sb audigy (~0)

HDD: Seagate lub WD okolo 400gb mi starczy ale tez nie wiem ktory lepszy (zawsze mialem seagate) (~200)

DVD rec. : ciezko mi okreslic co tutaj jest dobrego… moze ktorys z was cos poleci, widzialem Samsunga i NECa (LS) (~80)

Zasilacz: i tutaj jestem w proszku ! obecnie mam Chiefteca i jestem bardzo zadowolony ! tylko problem jest ile potrzebuje “W” czy 450W starczy? (~180)

jeszcze pytanko do grafiki… czy Asus to dobre rozwiazanie do 260gtx?? jest jeszcze tanszy geinward np.

to chyba tyle, najwyzej po paru odpowiedziach cos sie ustali

P.S. PC raczej glownie do gier

pozdrawiam i z gory dziekuje !!

Procesor: E8400 - 527zł

Płyta: MSI P45 NEO3-FR - 314zł

Karta grafiki: PALIT HD4870 512MB DDR5 4870 SONIC 775/4000 - 824zł

Pamięć: Patriot 2x2GB 800MHz LLK CL4 - 223zł

Dysk: Samsung 640 GB - 218zł

Zasilacz: OCZ 500W StealthXStream - 195zł

Napęd: Pioneer DVR-215D - 82zł

Obudowa: według uznania i pozostałości z budżetu :slight_smile:

authentic_man , napęd można dać już Pioneera ale 216.

HD4870 jest na poziomie dżiforska więc skoro nie widać różnicy to po co przepłacać.

No to WD 640GB 6400AAKS-00A7B0 też na dwóch “tackach”.

paracik , Tak oczywiście, ze można, ale jak przeglądałem to icomp aktualnie nie miał wzmianki na stronie, że ten model jest w sprzedaży. Chciałem, żeby kupił kompa po jak najmniejszych kosztach wysyłki i od jednego sprzedawcy.

freelanc3r , Co prawda batalia pomiędzy użytkownikami na forum odnośnie GTX 260 i HD4870 nigdy się nie skończy i prędzej George Lucas nakręci 7 część GW nim to się skończy. Ja kilka tyogdni temu też miałem dylemat pomiędzy tymi kartami. W końcu wybrałem GTX 260 i nie dlatego, że jestem jakimś fanboyem tak jak “mówią” inni na forum. Po prostu trafiłem okazję i zakupiłem. Tak na marginesie jakbym teraz kupował zapłacił bym 89zł więcej :slight_smile: Te karty są na równym poziomie. Raz w jednej grze wygrywa GF a raz Radosław. Ja tam nie narzekam i jestem zadowolonym posiadaczem 260tki. A dodam jeszcze, że wtedy gdy kupowałem GTX’a nie było jeszcze kart z niereferencyjnym chłodzeniem.

ja tak samo, mialem radeona (bylem bardzo zadowolony) mialem i Gf (tak samo jak z radkiem) poprostu chce miec gtx 260, wiem ze radek rownie dobry ale padlo na 260 gtx :slight_smile:

co do dysku to tak jak napisalem wyzej… 400GB spokojnie mi starczy (wiem ze roznice sa minimalne ale uwierzcie ze 400gb mi wystarczy spokojnie)

no i co z ta plyta? 314zl to dla mnie za duzo (wiadomo ze gtx 260 zjada duzo funduszy), no chyba ze ta MSI to taka rewelka to sie zastanowie, aczkolwiek cos troszeczke tanszego bym chcial

Jak maj rev 2 to powinien być cichy

Tylko im gra nowsza tym częściej Radeony lepiej wypadają.

Nie ma co brać takich modeli, Samsungi F1 obecnie są chyba najlepszymi dyskami do desktopów, na jednym talerzu masz 320GB, czyli dysk mocno nie wibruje, nie szumi talerzami, i jest wydajniej, kupuj wer 320/640GB.

Dobra płyta, a na proca 500 zł czy 800 na kartę to nie dużo? Przecież wszystko co kupisz będzie podpięte do płyty, można taniej ale po co wielkiej oszczędności nie zrobisz 100 czy 80 zł, a płyta będzie mocno się różnić.

Nom ladne sprzety :slight_smile: A moze cos do 2300zl znajdziecie :?: :roll:

szczurek21 , a swojego tematu nie masz?

witam

prosze o doradzenie jakiego GTX 260 mam zakupic

http://www.agito.pl/seria_200/evga_geforce_gtx_260_superclocked_896mb_ddr3_pcie_box.2052.333210.html

czy

http://www.agito.pl/seria_200/asus_geforce_gtx_260_896mb_ddr3_pcie_box.2052.332932.html

i jeszcze pytanie… czy te HDD Samsunga sa dobre? wlasnie slyszalem ze nie sa takie zle i brac Samsunga… jak wy oceniacie te dyski

pozdrawiam i z gory dziekuje

p.s. mam nadzieje ze linki mozna podawac :wink:

Seria F1 samsunga jest bardzo dobra. Chyba nawet najlepsza. Co do kart to ja radzę EVGA.

No musze powiedzieć że seria F1 samsunga jest najlepsza wg. mnie. Bardzo chłodne, szybkie, cichutkie i tanie. Sam się zastanawiam nad kupnem 2 do raidu.

A co daje ten RAId bo ja kupuje sobie wląsnie takie???

wikipedia i google strajkują ?

http://pl.wikipedia.org/wiki/RAID

cy może nie potrafisz wyciągać wniosków z tego co czytasz ?

po co mu pamięć 4GB skoro Xp obsługuje tylko 3GB ? Nawet nie spytałeś jaki ma system ale największe prawd. jest tego, że ma właśnie XP

scrooge123 , gdzie autor tematu napisał, że ma XP? :x Chciał 4GB to mu podałem tyle. Może chce kupić 64bit system? A jeśli nie to może wsadzić tylko jedną kość i będzie miał 2GB. :slight_smile:

Według mnie :smiley: Procesor lepiej by było jak by był quad (intela) Sami wiecie jak technika szybko do przodu idzie takze lepiej by bylo core quad 2.5 poszukaj na necie nie są takie drogie a smigaja :twisted:

Ekspert się wypowiedział… :expressionless: :x

=============================

K.

ta bo ludzią się oczy świeca na takiego q6600 i nikt im nie wmówi że e8400 da też rade a nawet lepiej będzie się sprawował ale wmawiają sobie że 4 rdzenie to 4x2,5Ghz=10Ghz :hahaha: