Konfiguracja X.org przy Radeon 1950Pro + ViewSonic VA1912w

Witam!

Ma początku powiem, ze mój system to Linux Ubuntu 8.04 HH.

Więc teraz przedstawię problem:

Niedawno pobrałem sterowniki do mojej karty graficznej (podana w nazwie tematu) ze strony ATI. Wszystko było dobrze, a instalacja przebiegła pomyślnie. Niestety po ponownym uruchomieniu komputera pojawił się problem monitora: “Out of Range” informujący o źle podanym zakresie częstotliwości odświeżania. Niestety, moje próby konfiguracji nie osiągają jakiegokolwiek skutku. Xorg.conf edytowałem według wskazówek google.pl (przez LiveCD), ale jedyne co zdziałałem to to, że mogę uruchomić KDE 4 i Gnome w Safe-Mode (nadpisałem mój xorg.conf tym z płyty LiveCD). Przy uruchomieniu Gnome w normalnym trybie pojawia się na chwile Pulpit (1 sek), a potem jest tylko białe tło. I tu pojawia się prośba:

Interesuje mnie rozdzielczość 1440x900, bo na Linie (w przeciwieństwie do WIndows’a) wszystko wygląda o niebo lepiej niż np w 1024x768.

Co do informacji o monitorze (żebyście szukać nie musieli) znaleźć je można tutaj.

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc. Korzystałem ze stronki tworzącej za nas Konfig X’a, ale niedziałało. Próbowałem używać też Xorg.conf’a innych użytkowników internetu, ale one też nie działały.

Do moderator’ów: Wiem, temat poruszany wielokrotnie, ale żadna ze wskazówek mi nie pomogła. Może coś ominąłem? Jeżeli tak to przepraszam i proszę o link do niej (porady vel. rozwiązania problemu).

PS. Od kilku dni skazany jestem tylko i wyłącznie na XP’ka :frowning:

// Połączono posty.

http://xtiming.sourceforge.net/cgi-bin/xtiming.pl

Wypełniłem to i wkleiłem wygenerowana informacja do mojego pliku xorg.conf ale nie zadziałało. Może coś żle zrobiłem, bo pokazywał się wciąż “Out of Range”?

PS. Jeszcze raz ponawiam prośbę o pełen kod pliku xorg.conf dostosowanego do mojej konfiguracji sprzętowej.

PS2. Wszystkim wypowiadającym się w temacie, dziękuję :wink:

Podpinka -> kosz.