Konfiguracja Xorg na Laptopie ASUS M50VM

Witam.

Posiadam laptopa firmy ASUS M50VM-AS008C. Chcę skonfigurować na nim xorg’a. W związku z tym mam pytanie, co wpisać w sekcji konfiguracyjnej monitora. Wiem tylko, że wyświetlacz LCD zamontowany w tym modelu wyświetla maksymalną rozdzielczość 1440x900. Potrzebuję zatem jeszcze informacji odnośnie przedziałów odświeżania poziomego i pionowego. Skąd zaczerpnąć takich informacji?

Przejrzałem już http://www.asus.com/products.aspx?l1=5&l2=74&l3=616&l4=0&model=2383&modelmenu=2 lecz niczego konkretnego tam nie uzyskałem…

sterowniki do karty instalowałeś? jaka dystrybucja?

Tak, zainstalowałem. Arch Linux, ale już niedługo… Chodzi mi o ogólną konfigurację Xorga, niezależnie od dystrybucji.

Ja bym dla sterów nVidii wstawił tylko VertRefresh (prawdopodobnie 60). HorizSync sobie same odczytają. Tylko odpal to ich narzędzie, nvidia-xconfig chyba się nazywa, albo podobnie.

A tak BTW to w różnych dystrybucjach różnie ta konfiguracja wygląda - jak sobie porównam skrajnie wyczyszczony z wszelkich informacji xorg.conf w Ubuntu do w miarę przyzwoitego z Gentoo, jaki sobie ustawiłem, na tej samej karcie graficznej, to aż nie chce się wierzyć, że to z grubsza ten sam system i ten sam serwer X. :wink: