Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej - laptop


(Lukaszm Zdw) #1

siemka mam problem z laptopem (win xp MCE) otóż po kazdym ponownym uruchomieniu kompa musze uruchamiac ręcznie usługe Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej. gdyż w Wireless Network Connection pisze że system windows nie może skonfigurować tego połaczenia bezprzewodowego i tam niżej pisze że należy się zapoznać z artykułem na microsoft.com


(Pawelr87) #2

Co to za laptop? Niektóre mają przyciski włączania Wi-Fi i do tego program obsługujący i działa.


(Lukaszm Zdw) #3

Compaq Pressario V6000


(Ferdek31) #4

a po konfiguracji zapisujesz wszystkie ustawienia? Sprawdź w usługach czy masz ustawiony tryb uruchamiania kofiguracji zerowej na automatyczny.


(Lukaszm Zdw) #5

no właśnie w usługach nastawiłem go na automatyczny i na uruchom pozniej OK i jak zrestartuje kompa czy go wylącze i włącze ponownie to od nowa muszę robić powyższą procedure


(Ferdek31) #6

a nie masz czasem kart Wi-Fi skonfigurowanej przez oprogramowanie, które się “gryzie” z Windowsowym? Drugie możesz mieć wyłączoną jakąś usługę współzależną odpowiedzialną za połączenie z siecią np. klienta dhcp, włącz wszystkie usługi microsoftu. Jeżeli masz poprawnie skonfigurowaną bezprzewodową sieć zerową usługi te powinny przejść w tryb automatycznego uruchamiania. Zwróć uwagę czy w sieciach preferowanych jest Twoja dodana z opcją automatycznego łączenia / i tylko Twoja /.


(Lukaszm Zdw) #7

ten laptop nie obsluguje Wi-Fi a troszke jaśniej móglbys napisać które usługi mam włączyć?


(Ferdek31) #8

musi mieć kartę WI-Fi skoro się łączysz z siecią bezprzewodową, start uruchom-msconfig-usługi i włącz wszystkie usługi, po restarcie sprawdź czy wszystkie działają ale już w “services.msc”. Ponadto sprawdź to co Ci napisałem w poście wyżej.