Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej

błąd sieci bezprzewodowej , mówi o tym artykuł 871122 na stronach windows, ale nie wyjaśnia jak się pozbyć poniższego problemu

o Konfiguracji zerowej sieci bezprzewodowej:

  • nie uruchamia się z automatu przy starcie systemu win-dy.

muszę ręcznie ją uruchamiać.

co zrobić aby sama się uruchamiała automatycznie , rzecz dotyczy to laptopa ale to chyba mało ważne . system windows xp

zapomniałem dodać że jak uruchomię ręcznie to działa, zostaje to zapisane jako “uruchomiaj automatycznie”

a i tak po restarcie muszę ręcznie odpalać to w usługach

zależna jest od zdalne wywoływanie procedur, upewnij się, ze ta usługa jest ustawiona na tryb automatyczny(tak jest ustawiona domyślnie)

rixx - to jest tak

konfiguracja zerowej… > właściwości > zakładka ogólne

usługa jest ustawiona na TRYB URUCHOMIENIA : AUTOMATYCZNY

ale

STAN USŁUGI : ZATRZYMANO

a pod spodem jest klik URUCHOM

i jak to uruchomię to potem w ikonie na pasku klikam:

WYŚWIETL DOSTĘPNE SIECI BEZPRZEWODOWE

klikam kombinacje klawiszy Fn+F12

i wtedy odnajduje sieć i wszystko działa

ale robiąc restart , historia się powtarza: nie widzi żadnej sieci bezprzewodowej

jest to niezły zgryz

svanrobo czy korzystasz tylko z zero-wireles czy masz zainstalowany jakieś sterowniki do obsługi karty wi-fi? Jeśli tak to odinstaluj je lub włącz tylko zero-wireles. Poza tym włącz wszystkie usługi Microsoft / w msconfig / bo prawdopodobnie któraś usługa współzależna i wyłączona blokuje Ci tą konfigurację.

spróbuj sprawdzić, jaki tryb startu ma wpisany w rejestrze, powinno być start - 2, może są jakieś kłopoty z zapisaniem ustawienia

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\WZCSVC

ps. pisząc “ta usługa” w poprzednim poście myślałem o zdalne wywoływanie procedur

do rixx - w rejestrze start ma wartość 0x00000002 (2) :frowning:

jeżeli chodzi o LOKALIZATOR USŁUGI ZDALNEGO WYWOŁYWANIA PROCEDURY (RPC) - istotny TAK - ale UWAGA !!

czy to może być problemem?

ale

ZDALNE WYWOŁYWANIE PROCEDUR (RPC) - istotny TAK - DZIAŁA

marek624 - mam też erainternet-blueconnect

jak odnaleść te inne stery do wi-fi? moge podać tobie jakie mam, jak je odinstalować :slight_smile: ?

i jak włączyć tylko zero-wirels ?

czy te odinstalowania nie skomplikują mi tematu blueconnect?

byłem w /msconfig/ fakt część usług ms jest wyłączona, ale czy włączenie wszystkich ( no i jak to zrobić ? ) czy nie będzie jakiś konfliktów

kolega miał podobną sytuacje, ale pomimo różnych prób skończyło się na stawianiu nowej win-dy, czego bym raczej próbował uniknać

normalnie - to jest nienormalne - jak dla mnie

Złączono Posta : 03.04.2007 (Wto) 21:44

ogólnie skracając sprawę wygląda to tak:

NIE MOGĘ WŁĄCZYĆ NA STAŁĘ USŁUGI :

KONFIGURACJA ZEROWEJ SICI BEZPRZEWODOWEJ

siada mi ram przy tym :slight_smile:

sprawdz jeszcze ten klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Ndisuio

to sterownik odpowiedzialny za tę usługę - start powinien być 2, jest ważniejszy od poprzedniego(ustawienia w nim decydują o trybie startu)

start jest0x00000003 (3)

chyba to to

co robi?

kliknij prawym, modyfikuj, zmień na 2 - to sterownik tej usługi

zrobiłem i …nic - dalej nie uruchamia się sama

trza ręcznie nadal :frowning:

co dalej sprawdzać?

we właściwościach połączenia sprawdż, czy masz zaznaczone niech

system windows skonfiguruje połączenie, czy coś w tym sensie

jeśli to nic nie da otwórz notatnik i wpisz net start WZCSVC

wybierz z menu plik zapisz jako i wpisz w nazwa start.bat

w rodzaj plików wybierz wszystkie pliki i zapisz np. na pulpit, albo gdziekolwiek indziej, jeśli nie lubisz śmieci na pulpicie, a na pulpicie utwórz sobie tylko skrót do tego pliczku, kliknij na skrót, właściwości,

wpisz skrót klawiaturowy i będziesz mógł uruchamiać usługę tym skrótem

albo przez kliknięcie na skrót(lub na plik)

co do włączenia sieci bezprzewodowej to po prostu zaznacz / we właściwościach tego “monitorka” czyli połączeniu sieci bezprzewodowej opcje “użyj sytemu windows do konfiguracji sieci bezprzewodowej”, wtedy powinno się przełączyć na zarządzanie tym połączeniem przez windows, możesz niżej w sieciach preferowanych dodać swoją aby automatycznie się łączył, co do msconfig jak jesteś na zakładce usługi na dole jest przycisk “włącz wszystkie” i masz wszystkie uruchomione. A może w zaporze masz ustawioną jakąś regułę blokującą połączenie z Twoją siecią?

ten laptop tak ma :frowning:

temat zamykam , dzięki za pomoc