Konfigurator Laptopa do 1500 zł

(Beny643) #1

Witam!

Zastanawiałem się nad kupnem nowego komputera, jaki kosztował by około 1100zł, a pomyślałem sobie "Pojadę parę razy na wiśnie i zarobię, dołożę kasę i będzie laptop". :smiley:

Chciałbym na jakimś konfiguratorze dobrać komponenty. Gdzie mogę taki znaleźć? Póki co widziałem same od PC.

A tak co do tych komponentów to chciałbym tak:

Procesor dwurdzeniowy AMD (Turion X2, częstotliwość od 1600MHz)

1GB ramu

zintegrowana grafika

zintegrowany dźwięk

zintegrowana sieć

wifi

dysk minimum 80GB

system?? WIndows XP albo brak

pozdrówka

(Technik Elektro) #2

na stronie dell'a jest taki konfigurator ale cena owego produktu znacznie przekroczy twój budżet za 1,5 koła kupisz przeciętnego lapa hp/compaq/asus/acer z 2rdzeniowym procem, 1gb pamięci, 80gb dysk, matryca 15,4 itp. poszukaj okazji na allegro...

(#Fafik#) #3

Za 1500 to raczej trudne lub wręcz niemożliwe

http://www.allegro.pl/item359805836_amd ... _nowy.html

Nowy HP z Win XP, zintegrowana grafa X1250 - za 1699zł Turion X2 -2GB. oczywiście za takie pieniądze otrzymujesz dobrego Lapka ale z niezbyt rewelacyjną grafą.

W dniu 12.05.2008 , o godzinie 16:12 został dopisany post przez #Fafik#

Acha XP po szwedzku, żeby było śmiesznie

W dniu 12.05.2008 , o godzinie 16:13 został dopisany post przez #Fafik#

Albo ten za 1800zł

http://www.allegro.pl/item357058848_com ... 20_gb.html

Vista HE po angielsku czyli lepiej niż po szwedzku :smiley:

(Technik Elektro) #4

wiele zależy od rodzaju licencji, często są nalepiane uniwersalne klucze, nie związane z regionem zakupu.

(#Fafik#) #5

Też tak myślałem jak ty i kiedyś napisałem do MS oddział Polska. Moim zdaniem liczy się oryginalny klucz, a nie to do jakiego języka jest przypisany. Oczywiście klucz z orygalnego XP po szwedzku będzie chodził na angielskim, niemieckim XP itd. Niestety MS odpowiedziało, że jest to nielegalna operacja [-X , czyli byłbym zwykłym złodziejem. Bo chciałem zmienić swoje go XP po niemiecku na polski lub angielski - zostałem przy niemieckim.

(Technik Elektro) #6

to wynika z tego, że na laptopach są naklejane licencje typu OEM czyli są de facto związane z tym konkretnym komputerem - licencja OEM w ten sposób wyklucza przenoszenie na inny komputer.

(#Fafik#) #7

Oczywiście że to licencje OEM. Dodatkowy problem jest kiedy chcesz wymienić dysk na większy lub gdy stary padnie. Niby masz Windowsa, ale jakbyś go nie miał - bo przeważnie nie dają płyty CD/DVD. Co wtedy pozostaje - ściągać Windę z jakiś nielegalnych źródeł.

Przecież to jest chore.