Konfigurator Laptopa do 1500 zł

Witam!

Zastanawiałem się nad kupnem nowego komputera, jaki kosztował by około 1100zł, a pomyślałem sobie “Pojadę parę razy na wiśnie i zarobię, dołożę kasę i będzie laptop”. :smiley:

Chciałbym na jakimś konfiguratorze dobrać komponenty. Gdzie mogę taki znaleźć? Póki co widziałem same od PC.

A tak co do tych komponentów to chciałbym tak:

Procesor dwurdzeniowy AMD (Turion X2, częstotliwość od 1600MHz)

1GB ramu

zintegrowana grafika

zintegrowany dźwięk

zintegrowana sieć

wifi

dysk minimum 80GB

system?? WIndows XP albo brak

pozdrówka

na stronie dell’a jest taki konfigurator ale cena owego produktu znacznie przekroczy twój budżet za 1,5 koła kupisz przeciętnego lapa hp/compaq/asus/acer z 2rdzeniowym procem, 1gb pamięci, 80gb dysk, matryca 15,4 itp. poszukaj okazji na allegro…

Za 1500 to raczej trudne lub wręcz niemożliwe

http://www.allegro.pl/item359805836_amd … _nowy.html

Nowy HP z Win XP, zintegrowana grafa X1250 - za 1699zł Turion X2 -2GB. oczywiście za takie pieniądze otrzymujesz dobrego Lapka ale z niezbyt rewelacyjną grafą.

W dniu 12.05.2008 , o godzinie 16:12 został dopisany post przez #Fafik#

Acha XP po szwedzku, żeby było śmiesznie

W dniu 12.05.2008 , o godzinie 16:13 został dopisany post przez #Fafik#

Albo ten za 1800zł

http://www.allegro.pl/item357058848_com … 20_gb.html

Vista HE po angielsku czyli lepiej niż po szwedzku :smiley:

wiele zależy od rodzaju licencji, często są nalepiane uniwersalne klucze, nie związane z regionem zakupu.

Też tak myślałem jak ty i kiedyś napisałem do MS oddział Polska. Moim zdaniem liczy się oryginalny klucz, a nie to do jakiego języka jest przypisany. Oczywiście klucz z orygalnego XP po szwedzku będzie chodził na angielskim, niemieckim XP itd. Niestety MS odpowiedziało, że jest to nielegalna operacja [-X , czyli byłbym zwykłym złodziejem. Bo chciałem zmienić swoje go XP po niemiecku na polski lub angielski - zostałem przy niemieckim.

to wynika z tego, że na laptopach są naklejane licencje typu OEM czyli są de facto związane z tym konkretnym komputerem - licencja OEM w ten sposób wyklucza przenoszenie na inny komputer.

Oczywiście że to licencje OEM. Dodatkowy problem jest kiedy chcesz wymienić dysk na większy lub gdy stary padnie. Niby masz Windowsa, ale jakbyś go nie miał - bo przeważnie nie dają płyty CD/DVD. Co wtedy pozostaje - ściągać Windę z jakiś nielegalnych źródeł.

Przecież to jest chore.