Konfigurowanie Mozilla Persona. Pobranie błędów ze strony

Witam,

eksperymentuję sobie z logowaniem przy użyciu Mozilla Persona, postępuję zgodnie z tym tutorialem: Mozilla Persona - Quick Setup

Ale mam problem. Jestem w tym miejscu (step 3). Tam za pomocą AJAX wywołuje się konkretną stronę, która - o ile dobrze zrozumiałem - ma odebrać dane wysłane metodą POST i zapisać je tymczasowo.

Tak się składa że nie bardzo się na tym znam :oops: . Potrzebuję pobrać zawartość tej strony co ją wywołałem, gdyż tam za pomocą PHP’owego echo wypisałem wszystkie dane które mam potem przetworzyć. Chciałbym zobaczyć co ja w ogóle dostałem za dane i w jakiej są postaci ^^ Czy jest w ogóle taka możliwość?

Z tego co ja zrozumiałem to po zalogowaniu do Persona wywoływany jest taki event “onlogin”, i teraz dane odebrane od Persona można wysłać na swój serwer w celu weryfikacji oraz utworzenia sesji. Dane są zawarte w zmiennej “assertion”, parametrze funkcji/eventu “onload”.

To to ja wiem :wink:

Mi chodzi o to żeby dostać się do zawartości tej właśnie wywołanej strony PHP do której przesyłam to nieszczęsne “assertion”.

Za pomocą echo wypisuję wszystkie błędy i dane które mi są potrzebne. Chcę ten tekst który utworzyłem za pomocą echo dostać z powrotem :wink:

Dodane 06.08.2013 (Wt) 15:43

Znalazłem:

$.ajax({

                        type: "POST",

                        url: "jakasstrona",

                        data: {

                            jakiesdane: costam

                        }

                    }).done(function(html) {

                        $("#obiektgdziechcemyzamiesciczawartoscstrony").append(html);

                    });

.done zwraca nam zmienną html która to ma wszystko czego potrzebowałem.

Więcej tu:

http://api.jquery.com/jQuery.ajax/

Najlepiej podaj kod strony, sprawdź w konsoli czy żądanie ajax nie jest błędne(trzeba pamiętać, że domyślnie ajax zabrania pobierania treści z domeny innej niż źródło strony patrz: “xhr cross domain”)

Tu jest przykład “server side” https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Mozilla/Persona/Remote_Verification_API?redirectlocale=en-US&redirectslug=Persona%2FRemote_Verification_API