Konfigurowanie zapór w avast 5

Witam

Mam następujący problem z aktualizacją starcrafta 2.Kiedy zaczynam ściągać patcha wyskakuje mi że avast 5 osłona plików znalazła trojana i go przenosi do kwarantanny i zamyka blizzard updatera. Wyłączyłem zatem osłony, potem dodałem do listy wykluczeń osłony plików ale w obu przypadkach efekt był ten sam.(przy samym końcu aktualizacji) do starcraft 2 przez blizzard updater wyskakuje mi:

Patch anulowany.

Nie można zmienić nazwy pliku “C:\Program Files\StarCraft II\Mods\Core.SC2Mod\Backup.MPQ” na “C:\Program Files\StarCraft II\Mods\Core.SC2Mod\Backup.MPQ.Trash”. Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z pomocą techniczną Blizzard. (ConflictManager::ResolveConflicts/3)

Po poczytaniu na stronie blizzarda o tym, że należy dobrze skonfigurować :“Zablokowanie programu firewall nie jest zalecane, ponieważ zapora będzie dalej blokować programy przed dostępem do Internetu. Twój program musi zostać poprawnie skonfigurowany.”

Tyle, że to nie firewall stanowił problem tylko ta osłona plików. Nie wiem jak ją skonfigurować i gdzie znaleźć to wszystko w avast 5? Czy jest ktoś mi w stanie pomóc.

W razie czego zamieszczę link do strony blizzarda apropo tych problemów.: http://eu.blizzard.com/support/article. … oryId=7788

Z góry dziękuję

http://files.avast.com/files/manuals/us … me-pol.pdf może tu coś znajdziesz dla siebie. Pozdrawiam.

Ja miałem ten sam problem. Poprostu wyłączyłem wszystkie osłony na czas upadate’u i włączyłem je ponownie po. Oczywiście zrobiłem tez potem skanowanie ( tak na wszelki wypadek :slight_smile:

"xyzzyx

U mnie twój link mi nie działa wywala mi błąd 404 :?

Wytnij “-mo” z tego linka i wejdzie.

http://files.avast.com/files/manuals/us … me-pol.pdf

corrtez

-sorry, błęda popełniłem. Teraz jest dobrze.