Konfikt RAMu TOSCHIBA SATELLITE A200 1GB

:frowning: Witam…mam pytanko w laptopie mam RAM 1GB 667 a dokupilem sobie 2gb ale 800 ddr2 ,i zauważylem ze przy stracie dłużej sie ładuje system ,i nie widac zeby cos przyspieszył laptop,raczej odwrotnie .Czy jest konflikt DDR-2 800 ,a stary ram 1GB 667?prosze o podp pozdrawiam :x :o

Na laptopie i tak nie wykorzystasz zbytnio ponad 1GB, dlatego możesz nie zauważać przyspieszenia, bo niby dlaczego? Zobacz co się będzie działo jak wyciągniesz starą pamięć.

:frowning: powiem tak…jak zostawiam 1gb 667 najszybciej sie laduje system…jak dam 1+2 gb z 20sek to trwa…jak 2gb 800 z 14 sek …przy otwieraniu stron moze szybciej …ale ogolnie chodzi mi o to czy jak sa razem dochodzi do konfliktu?czy nie ?bo karta dzwiekowa dziwne dzwieki wydaje przy zaladowaniu sie systemu :wink:

Jak się uruchamia i się nie zawiesza to nie powinno być konfliktów, ale częstotliwość jest obniżana do najniższej.

BIOS sprawdza pamięć na początku uruchamiania kompa, więc jak masz więcej to dłużej to robi. Na Twoim miejscu zostawiłbym tylko 2GB, 1GB schował/sprzedał. A to że szybciej się strony otwierają, to sobie wmówiłeś, bo prawdopodobnie nie ma żadnej różnicy.

#-o byc moze Adalbert jest tak…ale ale na samej dwojce pare dni przetestuje jak to bedzie dzialac, a kosteczke 1 gb dam synowi on ma Asusa tez ramu 1gb zobacze jak jemu bedzie smigac pozdrawiam :wink:

No i najsensowniejsze rozwiązanie, w dodatku, że jeżeli płyta obsługuje to będziesz miał 800MHz. Różnicę się zauważa wtedy, gdy zaczynasz wykorzystywać prawie maksymalną ilość pamięci RAM, wtedy część danych zrzucana jest na plik wymiany na wolniejszym dysku.

Pozdrawiam.