Konflikt adresów IP (drukarka)

witam wszystkich. mam zapytanie odnośnie błędu który od jakiegoś czasu zaczął się pojawiać. podczas uruchamiania okna z dodawaniem drukarek lub uruchamianiem drukarki wyskakuje następujący komunikat:

908547721f4d36af.jpg

adres ip przypisany, komputer w sieci i drukarka tez w sieci. WinXp professional sp3

poprosze o podpowiedź jak to rozwiązać.

Masz ten sam adres przypisany do dwóch komputerów lub do komputera i drukarki. Nie wiem w jaki sposób nadajesz adresy IP czy ręcznie czy automatycznie za pomoca serwera DHCP. Proponuję jeżeli za pomocą serwera DHCP to ustawić jeżeli to jest możliwe przydzielanie adresu IP op tzw. MAC adresie karty sieciowej. Jak ręcznie to w których z komputerów trzeba wpisać inny adres sieciowy. Mógłbym pomóc znając więcej informacji o sieci - jakie adresy,czy adres przydzielany automatycznie za pomocą DHCP czy ręcznie.

pierwsze to iż ja osobiście tego tu nie ustawiałem, to dzieło naszego super dochodzącego informatyka. adresy IP są przypisane ręcznie.

Ile jest komputerów w sieci?

Jakie mają przypisane adresy IP.Jak możesz to napisz.

Adresy IP można odczytać -> Start->Uruchom->cmd->ipconfig /all

Pewnie trzeba będzie na którymś z kompów zmienić adres. Podejrzewam, że ostatnią cyfrę. Nie wiem jaką masz adresację.

Tak zmienisz adresy na kompie. Menu Start -> Ustawienia -> Połączenia sieciowe -> Właściwości -> Protokół Internetowy (TCP/IP) -> Właściwości -> IP adress

A informatykowi obetnij premie :smiley:

nie jestem w stanie tobie odpowiedzieć ile komputerów jest w sieci wraz z moim. mam w tej sieci dwie drukarki sieciowe na IP 192.168.1.133 i 192.168.1.134, a jak zmienie sobie IP w ustawieniach to internet nie działa.

http://images46.fotosik.pl/230/070019e2a9f9a35d.jpg

Komunikat, który ci się pojawiał mówił że jakiś inny komputer ma już wpisany adres który posiada twój komputer czyli 192.168.1.100. Należało by znaleźć delikwenta i zmienić adres lub twój adres zmienić na wolny np. 192.168.1.135 lub tez inny jeżeli jest on zajęty.