Konflikt adresów IP - jak się go pozbyć

Witam!

Po przeniesieniu kompa z pracy, albo po hibernacji pojawia się często konflikt adresów IP - po restarcie kompa wszystko jest już ok…

Wie ktoś jak się tego pozbyć? Na XP nie ma takich problemów…

Ustaw sobie stały numer IP taki którego nie ma jeszcze żaden użytkownik w sieci.

witam

mam chyba identyczny probelm. kiedy komputer podłączony jest bezpośredno do kabala internetowego to po wyjściu z uśpienia (niezawsze) pojawia się komnikat “konflikt adresów ip”, pomaga dopiero restart. nastomiast gdy podłączony jest przez router to tego probemu nie ma.

Mam wyłączony IPv6. Ustawnienie adresu ip nic nie zmienia.

To znaczy że inny użytkownik sieci ma ustawiony taki sam ip jak ty. Wejdz w Właściwości sieci/Protokół TCP-IP i tam zaznacz: “Uzyskaj adres IP automatycznie” po czym zrestaruj komputer.

i za każdym razem gdy komputer wychodzi z uśpienia mam wykonywać restart(jak pisałem wcześnij restart rozwiązuje problem)? to po co przełączać kompa w uspienie? po drugie inny użytkownik nie ma takiego samego adresu ip bo jest on nadawany przez dhcp dostawcy internetu. po trzecie “uzystkaj adres ip automatycznie” mam też zaznaczony. dziekuję za odpowiedź ale nie wiele wniosła w rozwiązanie problemu.

Znalazłem coś takiego - może Ci się przyda… wygląda na to, że “usypiając” komputer Vista uważa, że dany IP jest wolny i jeżeli w tym czasie ktoś się zaloguje i zostanie mu przypisany Twój poprzedni IP, to po uruchomieniu swojego kompa dostajesz informację o konflikcie numerów IP. Jeżeli masz taką możliwość to przypisz sobie stały numer IP przez router (np. korzystając z adresu MAC).

Adresy ip nadaje serwer dhcp dostawcy internetu na podstawie adresu mac, czyli każdy użytkownik sieci ma na stałe przypisany adres ip, ten numer jest niezmienny. nie ma możliwości aby ktoś inny zają moj numer ip.

Otwórz w panelu sterowania “centrum sieci i zarzadzania” potem po lewej stronie “zarządzaj połączeniami sieciowymi” i swoje IP przypisz tylko do jednego połaczenia,ajesli jest przypisany jeszcze w innym miejscu to wykasuj.Użyj protokołu internetowego w wersji 4(TCP/IPv4) do którego przypiszesz IP.

już to robiłem patrz komenatrz z 05.01.2008 (So) 17:55. Według mnie to ewidentny błąd visty, która sobie nie radzi z inicjalizacją sieci po wyjściu z uśpienia. Powinna w ten sam sposób zainicjować sieć jak to robi przy restarcie systemu, wtedy problem nie występuje.

Vista tego mi nie robi,jeśli IP jest przypisane do kabla i do sieci bezprzewodowej to wtedy może wystepować konflikt adresów.Korzystam z routera i tylko tam jest przypisany adres IP.Na kablu adres jest wykasowany.Sprawdż jak jest u Ciebie,czy nie masz przypisanego adresu w dwóch miejscach.

niegdzie nie mam przypisanego adresu ip, zawsze system pobiera go autmatycznie. Gdy kabel od internetu jest bezpośrednio podłączony do komputera to mam błąd, jak jestem połączony przez router to probemu nie ma.

Znam podobny (ten sam?) problem w Viście - komputer ma IP przypisywane przez DHCP, ale jednocześnie dane IP jest przypisane do MACa karty. Vista po wznowieniu ze stanu wstrzymania lub hibernacji stwierdzała konflikt adresów na co pomagał tylko reset. Po zaaplikowaniu tej poprawki: http://support.microsoft.com/kb/933872/en-us oraz ustawieniu jednocześnie IP ręcznie, jest w porządku:). (Nie wiem, czy sama poprawka bez ręcznego ustawiania IP poprawia ten błąd - ja zrobiłem jednocześnie obydwie rzeczy i jest OK :roll: )

sapphire9550

Zazwyczaj każdy link ma swój polski odpowiednik : http://support.microsoft.com/kb/933872/pl Proszę :).

dziekuję za odpowiedź, ale wgranie tej poprawki kompletnie nic nie zmieniło. Dalej pojawia się konfilikt adresów ip. próbowałem bez ustawiania ip a także wpisywałem ip na stałe i bez efektu.

Spróbuj w właściwościach sieci odznaczyć wszystkie “ptaszki” zostawiając tylko ten jeden “protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)”

post-59242-13856533807835_thumb.jpg

zrobiłem zgodnie ze wskazówką, odznaczyłem wszystie pozycje pozostawiając tylko jedną. bez rezultatów. :frowning:

witam

wgłada na to że problem jakgdyby sam sie rozwiązał, wykonałem następujące kroki:

reintalacja visty od nowa,

ściągnąłem wszystkie aktualizacje automatycznie,

zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty sieciowej. no i teraz hula

jest jedno ale, na poprzedniej instalacji visty też miałem wszystkie łatki, nowe stery do karty sieciowej a konflikt i tak występował. nie mam więc pojęcia co tak naprawdę rozwiązało problem.