Konflikt adresów IP... jak to naprawić?

Witam… mam Neostradę 1MB z Liveboxem podzieloną na dwa komputery. Kilka dni temu pojawił mi się windowsowy komunikat o Konflikcie adresów IP… po stronach w necie mogę chodzić ale Utorrent kompletnie nie ściąga. Wszystko było w porządku do momentu gdy sformatowałem dyski i zainstalowałem u siebie i u brata jeszcze raz system. Po przeinstalowaniu systemu właśnie ten komunikat się pojawił. Nie znam się na sieciach za bardzo i nie wiem jak to naprawić. Mam dwa komputery stacjonarne a na kazdym jest XP SP2… jeden komputer komputer łączy sie z internetem przez adapter USB WiFi (brata) a drugi przez kabel ethernet (mój) mam jakąś kartę sieciową TRENDnet TE100-PCIWN pożyczoną od kolegi która zawsze u mnie działała… Nie wiem czy to ma jakiś związek ale skonfigurowałem sieć żeby można było korzystać z drukarki na każdym komputerze i udostępniać pliki… może tam coś namieszałem… tego nie wiem

Niech mi ktoś podpowie co mam zrobić :slight_smile: jeśli można to prosiłbym o instrukcje krok po kroku. Z góry dziękuję za pomoc

Jeśli występuje konflikt IP znaczy że twój komputer i brata mają ten sam adres IP. Sprawdź we właściwościach połączenia czy nie masz przypadkiem wybranej opcji wpisania IP ręcznie jesli tak to ustaw na automatyczne pobranie adresu.

(panel sterowania :arrow: połączenia sieciowe :arrow: połączenie lokalne (PPM) właściwości :arrow: protokół TCP/IP(właściwości) :arrow: 2 zakładka

jest ustawione na automatyczne… dokładnie tak jest :

pierwszazakadkagp6.jpg

To zmień na ręcznie i przyporzadkuj każdemu komputerowi inne IP.

Np. 10.0.0.1 to twój

A brata 10.0.0.2

gdzie to dokładnie się ustawia ?

Na pierwszym screnie zaznaczasz “Uzyj następującego adresu IP” i wpisujesz W Adres IP np. 10.0.0.1 i u swojego brata robisz prawie to samo ale końcówka IP ma byc inna np. 10.0.0.2

Maska podsieci: 255.0.0.0

przed chwila tak zrobiłem i internet w ogóle przestał działać :confused:

niech mi ktoś pomoże !!

Chyba raczej 255.255.255.0

ustawiłem i nie działa kompletnie :confused:

Coś gdzies masz zle zrobione,albo skopane,zamiesc screny.

poczenielokalneaq4.jpg

Napisze ci jak ja mam ustawione,mam router i podzielony internet na dwa komputery.;

Wchodzisz do Połączeń sieciowych i;

kilkasz prawoklik i otwiera ci sie okienko Własciwosci połaczenie lokalne,na pierwszehj karcie OGOLNE powinieneś miec w okienku coś takiego jak protokól TCP/IP,zaznaczasz go a pod spodem masz Własciwosci,klikasz w to a tam powinno byc to okienko co dawałes scren wyzej o kórym ci pisałem,tam zaznaczasz użyj nastepującego adresu IP i wpisujesz po kolei adres IP i Maskę podsieci.

Pamietaj że na routerze też musisz odpowiednio wszystko podporzadkowac !

poustawiałem ręcznie te adresy Ip bramy i serwery DNS na wzór tych ustawionych automatycznie… tylko u mnie i u brata IP na stałe ustawiłem całkiem różne… Utorrent ściaga o wiele lepiej ale nie idzie maxem, wiadomo… zalezy ile seedów. Mam teraz jedno pytanie, gdzie moge sprawdzić czy nadal występuje konflikt adresów IP ? bo nie wiem czy już mam problem z głowy …szkoda tylko że nie mam teraz zmiennego IP :confused:

Raczej już nie powinieneś miec żadnych konfliktów skoro wszystko działa,jakby dalej był konflit IP to internet by ci nie działał.

jak był konflikt to też działał tyle że wolniej, teraz działa szybciej

Czy spotkaliscie sie z takim problemem :

Jestem administratorem sieci ponad 1000 klientow … i od pewnego czasu klienci zglaszaja mi problem ze wyskakuje im komunikat “konflikt adresow IP”

Arpingujac dany ipek odpowiada mi tylko komp klienta , gdy wypne mu kabel arping przestaje isc, wiec nie ma mowy o kradziezy internetu.

Niestety zaczelo sie to robic coraz czesciej i co ciekawsze , kazdy z tych klientow ma Viste.

Czy czasem Vista nie wydala jakiejs poprawki ktora powoduje taki problem ?

Czy jest jakas metoda aby cos z tym zrobic ?

Mnie osobiscie to nie przeszkadza ale klientow napewno denerwuje.

Podobne sieci rowniez maja ten problem … niestety nikt nie zna przyczyny …

Czy nie jest to zwiazane z obsluga ipv6 w Viscie ?

Pozdrawiam

i czekam na poradę.

No ciekawe…a czy w tych podobnych sieciach też używają wszyscy Visty?

dokladnie tak … znajomi administratorzy tez wlasnie zwrocili uwage na to ze to sie dzieje tylko przy windowsie Vista …

zwykly XP dziala prawidlowo.