Konflikt adresów IP... jak to naprawić?

(Specjalized) #1

Witam... mam Neostradę 1MB z Liveboxem podzieloną na dwa komputery. Kilka dni temu pojawił mi się windowsowy komunikat o Konflikcie adresów IP... po stronach w necie mogę chodzić ale Utorrent kompletnie nie ściąga. Wszystko było w porządku do momentu gdy sformatowałem dyski i zainstalowałem u siebie i u brata jeszcze raz system. Po przeinstalowaniu systemu właśnie ten komunikat się pojawił. Nie znam się na sieciach za bardzo i nie wiem jak to naprawić. Mam dwa komputery stacjonarne a na kazdym jest XP SP2... jeden komputer komputer łączy sie z internetem przez adapter USB WiFi (brata) a drugi przez kabel ethernet (mój) mam jakąś kartę sieciową TRENDnet TE100-PCIWN pożyczoną od kolegi która zawsze u mnie działała... Nie wiem czy to ma jakiś związek ale skonfigurowałem sieć żeby można było korzystać z drukarki na każdym komputerze i udostępniać pliki... może tam coś namieszałem... tego nie wiem

Niech mi ktoś podpowie co mam zrobić :slight_smile: jeśli można to prosiłbym o instrukcje krok po kroku. Z góry dziękuję za pomoc

(Jaroslaw Nijakowski) #2

Jeśli występuje konflikt IP znaczy że twój komputer i brata mają ten sam adres IP. Sprawdź we właściwościach połączenia czy nie masz przypadkiem wybranej opcji wpisania IP ręcznie jesli tak to ustaw na automatyczne pobranie adresu.

(panel sterowania :arrow: połączenia sieciowe :arrow: połączenie lokalne (PPM) właściwości :arrow: protokół TCP/IP(właściwości) :arrow: 2 zakładka

(Specjalized) #3

jest ustawione na automatyczne... dokładnie tak jest :

pierwszazakadkagp6.jpg

(Krzysiek21) #4

To zmień na ręcznie i przyporzadkuj każdemu komputerowi inne IP.

Np. 10.0.0.1 to twój

A brata 10.0.0.2

(Specjalized) #5

gdzie to dokładnie się ustawia ?

(Krzysiek21) #6

Na pierwszym screnie zaznaczasz "Uzyj następującego adresu IP" i wpisujesz W Adres IP np. 10.0.0.1 i u swojego brata robisz prawie to samo ale końcówka IP ma byc inna np. 10.0.0.2

Maska podsieci: 255.0.0.0

(Specjalized) #7

przed chwila tak zrobiłem i internet w ogóle przestał działać :confused:

niech mi ktoś pomoże !!

(Jaroslaw Nijakowski) #8

Chyba raczej 255.255.255.0

(Specjalized) #9

ustawiłem i nie działa kompletnie :confused:

(Krzysiek21) #10

Coś gdzies masz zle zrobione,albo skopane,zamiesc screny.

(Specjalized) #11

poczenielokalneaq4.jpg

(Krzysiek21) #12

Napisze ci jak ja mam ustawione,mam router i podzielony internet na dwa komputery.;

Wchodzisz do Połączeń sieciowych i;

kilkasz prawoklik i otwiera ci sie okienko Własciwosci połaczenie lokalne,na pierwszehj karcie OGOLNE powinieneś miec w okienku coś takiego jak protokól TCP/IP,zaznaczasz go a pod spodem masz Własciwosci,klikasz w to a tam powinno byc to okienko co dawałes scren wyzej o kórym ci pisałem,tam zaznaczasz użyj nastepującego adresu IP i wpisujesz po kolei adres IP i Maskę podsieci.

Pamietaj że na routerze też musisz odpowiednio wszystko podporzadkowac !

(Specjalized) #13

poustawiałem ręcznie te adresy Ip bramy i serwery DNS na wzór tych ustawionych automatycznie... tylko u mnie i u brata IP na stałe ustawiłem całkiem różne... Utorrent ściaga o wiele lepiej ale nie idzie maxem, wiadomo... zalezy ile seedów. Mam teraz jedno pytanie, gdzie moge sprawdzić czy nadal występuje konflikt adresów IP ? bo nie wiem czy już mam problem z głowy ...szkoda tylko że nie mam teraz zmiennego IP :confused:

(Krzysiek21) #14

Raczej już nie powinieneś miec żadnych konfliktów skoro wszystko działa,jakby dalej był konflit IP to internet by ci nie działał.

(Specjalized) #15

jak był konflikt to też działał tyle że wolniej, teraz działa szybciej

(system) #16

Czy spotkaliscie sie z takim problemem :

Jestem administratorem sieci ponad 1000 klientow ... i od pewnego czasu klienci zglaszaja mi problem ze wyskakuje im komunikat "konflikt adresow IP"

Arpingujac dany ipek odpowiada mi tylko komp klienta , gdy wypne mu kabel arping przestaje isc, wiec nie ma mowy o kradziezy internetu.

Niestety zaczelo sie to robic coraz czesciej i co ciekawsze , kazdy z tych klientow ma Viste.

Czy czasem Vista nie wydala jakiejs poprawki ktora powoduje taki problem ?

Czy jest jakas metoda aby cos z tym zrobic ?

Mnie osobiscie to nie przeszkadza ale klientow napewno denerwuje.

Podobne sieci rowniez maja ten problem ... niestety nikt nie zna przyczyny ...

Czy nie jest to zwiazane z obsluga ipv6 w Viscie ?

Pozdrawiam

i czekam na poradę.

(Krzysiek21) #17

No ciekawe....a czy w tych podobnych sieciach też używają wszyscy Visty?

(system) #18

dokladnie tak .... znajomi administratorzy tez wlasnie zwrocili uwage na to ze to sie dzieje tylko przy windowsie Vista ....

zwykly XP dziala prawidlowo.