Konflikt adresów IP w Windows 7 i tylko w nim

Witam,

dział może i zły ale wg mnie jedyny słuszny, bo wszystko wskazuje na infekcję. Ale po kolei.

Siedziałem dzisiaj na Windows 7 i wszystko działało, potem wyłączyłem komputer. Niedawno włączyłem i pojawił się problem z internetem. Na 1 sek jest i w konfiguracji wyświetla wszystko poprawnie - adres IP, DNS etc. Po kolejnej sekundzie zrywa połączenie z internetem a adres IP ustawia mi na 169.xxxxxx. Po kilku takich “cyklach” wyświetla komunikat o konflikcie adresów IP. Ktoś rzekomo ma już przydzielony mój adres. Nie pomagają restarty komputera czy przelogowanie się. Na XP jest wszystko w porządku, żadnego konfliktu nie ma, internet działa. Jedyne co robiłem przed wyłączeniem kompa to deinstalacja Virtual CloneDrive, ale raczej nie ma to żadnego znaczenia. Próbowałem też przywrócić sterownik karty sieciowej, ale nic to nie dało. Punktu przywracania systemu niestety nie ma żadnego więc tego nie sprawdzę.

W dzienniku zdarzeń przy każdym uruchamianiu komputera pojawia się taki błąd (pojawił się dzisiaj chyba pierwszy raz, ale net jeszcze działał):

Ładowanie sterownika \SystemRoot\SysWow64\drivers\tandpl.sys zostało zablokowane z powodu niezgodności z tym systemem. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania w celu uzyskania zgodnej wersji sterownika.

No i błędy związane z pozyskiwaniem adresu IP:

Wystąpił błąd inicjowania karty 10. Kod błędu: 0x1004


Komputer wykrył, że adres IP 0.0.0.0 karty sieciowej o adresie sieciowym MÓJ MAC jest już używany w sieci. Komputer automatycznie podejmie próbę uzyskania innego adresu.


Komputer wykrył, że adres IP MÓJ IP karty sieciowej o adresie sieciowym MÓJ MAC jest już używany w sieci. Komputer automatycznie podejmie próbę uzyskania innego adresu.

Dostawca internetu jest lokalny, IP przypisywany automatycznie przez DHCP.

Konfiguracja komputera:

CPU: Intel Core i5 750 nie kręcony

MOBO: MSI P55-GD65

GPU: Gainward GTX 260 GS

RAM: 4 GB DDR 3 Patriot

Zasilacz: OCZ ModXStream 600 W

OS: Windows 7 SP1 x64 (trial Enterprise)/Win XP SP3 x86 Professional

Reszta podzespołów chyba bez znaczenia.

Aktualnie skanuję Malwarebytes’ Anti-Malware partycję z Win 7 z poziomu XP. Póki co nic nie znalazło. Podejrzany jest ukryty folder $WINDOWS.~BT na partycji z Siódemką.

Proszę o pomoc, bo nie uśmiecha mi się robić formata i instalować wszystkiego na nowo.

Dodane 22.09.2011 (Cz) 20:27

Program zakończył skanowanie, zero infekcji…

Dodane 23.09.2011 (Pt) 1:05

Problem jak się sam nagle pojawił, tak nagle sam od siebie zniknął… Nie wiem co było przyczyną, ale najważniejsze że już działa. Temat do zamknięcia.