Konflikt antywirusów?

Witam serdecznie. Chciałem się zapytać czy skaner ON-LINE nie wchodzi w konflikt z zainstalowanym antywirusem na kompie?? Czytałem że nie powinno być dwóch AV bo może być konflikt. Czy skanujac ON-LINE powinienem wyłączyć antywirusa którego mam zainstalowanego??

Nie powinno się mieć zainstalowanych dwóch antywirusów, ktore działają w tle. Skanowanie raz na jakiś czas skanerem on-line jest nawet wskazane jako uzupełnienie zainstalowanego AV

Mam tylko jednego Nortona 2006. Ale chciałbym sprawdzić skanerem ON-LINE np. kasperskim. Czy powinienem wyłączyć Nortona ??

tak. Mniej wtedy obciąża to komputer. Ale wtedy nie wchodz do internetu

Jak mam skanować on-line nie wchodzac do internetu?

Złączono Posta : 17.09.2006 (Nie) 17:31

Jeszcze nie skanowałem on-line i nie wiem jak to zrobić.

Bzdury kompletne,nic nie wyłączaj! :o Wejdż na skaner i bez obaw przeskanuj kompa.Jak ktoś wcześniej napisał ,skanery online są uzupełnieniem normalnego AV.Sam to czasem robię,więc bez obawy :mrgreen:

bez przesady.

po prostu użyj skanera online i tyle. nie musisz nic wyłączać (a wyłączanie Nortona dla paru zasobów, które nie przyspieszą i tak skanowania możesz sobie darować). żadnego konfliktu nie będzie.

tylko trzeba zadać sobie pytanie, po co?

skoro masz antywirusa z najnowszą bazą, po co używać skanera online?

żeby nic nie znalazł?

sam opowiadasz bzdury. Jak pracują dwa antywirusy: Ochrona rezydentalna Nortona i skaner Online to widomo, że dwa spowalniają komputer i wydłużają czas skanowania dysków.

Myślałem że może warto sprawdzić kompa innym skanerem. Od samego poczatku nam Nortona i tylko nim zawsze skanowalem. Nie mam zadnych problemów z kompem, poprostu chciałem to zrobić z ciekawosci.

Złączono Posta : 17.09.2006 (Nie) 17:45

Nie chodzi mi o spowalnianie ale o konflikt antywirusów.

piotr.335 żadnego konfliktu nie będzie.

OK. Dzięki za wyjaśnienie problemu.

Konflikty bywają np. Avast,a Panda online.

piotr.335 ma Nortona a nie Avasta.