Konflikt dwóch urządzeń bluetooth

Chciałbym kupić dwie pary słuchawek bluetooth tego samego modelu i tej samej firmy. Mam jednak obawy że może powstać konflikt między nimi. Co w przypadku gdy podczas parowania będą miały te same nazwy? Skąd będę wiedział które są właściwe? Czy podczas korzystania z nich jednocześnie mogą powstać jakieś zakłócenia czy inne problemy? Da się „przypisać” konkretny telefon do konkretnych słuchawek?

Karty BT mają adres MAC i raczej jest u producenta zapas by urządzenia miały różne - czyli nie trzeba patrzeć jaką mają nazwę a MAC.

Jak sparujesz je na jednym telefonie to da się w wielu modelach zmienić nazwę jak sam nie doda jakiegoś „#2”.

Pewnie minimalna szansa na zakłócanie się jest i trzeba by producenta pytać jak to minimalizuje np. niepowtarzanie MAC na produkcji.


Jak poszła seria słuchawek z jednym MAC to współczuję… :headphones: :headstone: (wtedy zostaje unikać producenta).

Jeżeli chodzi o parowanie dokładnie takich samych słuchawek, tzn jedna para do jednego smartfona, druga do drugiego - to do tej pory nie miałem z tym problemu. W pracy mamy takie zestawienia. Słuchawki działają każda ze swoim sparowanym wcześniej urządzeniem i nie wchodzą sobie w drogę.

Jemu chyba bardziej chodzi o konflikt w przypadku parowania do jednego urządzenia obydwu par słuchawek.

Chodzi mi o podłączenie słuchawek w przypadku gdy w tym samym czasie korzystają z nich dwoje domowników. Jak wiadomo słuchawki douszne raczej nie są przekładane z osoby na osobę. Istnieje więc możliwość połączenia się z nie swoimi słuchawkami.

W takim razie myślę że będzie okej.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.