Konflikt kart graficznych

Witam,

kupiłem dzisaj laptopa samsunga i mam włączone dwie karty graficzne: jedną zintegrowaną Intel HD Graphics i drugą GeForce 315M. Chodzi o to, że laptop pracuje na tej zintegrowanej i nie potrafie go zmusić do przełączenia karty. Wszystkie sterowniki zaintalowane, Windows 7 Home 64Bit, Intel Core i5, 3 GB RAM. Jest jeszcze ciekawostka, że jak jest klasyfikacja wydajności sprzętu to w grach jest ocdena 5,9 a przy uzyciu Aero 4,1. Pomóżcie mi Proszę !!

Pozdrawiam

Hej,

Nie ma potrzeby przełączania kart - sprzęt sam to robi, gdy wykryje działanie aplikacji, która wymaga większej wydajności w 3D. NVidia nazwała tę technologię nVidia Optimus. Tylko w przypadku kart dedykowanych Radeon’a konieczne jest wymuszanie przełączenia karty graficznej.

Normalne - wynika to z tego, że standardowo przy wyświetlania pulpitu i Aero karta działa na najniższych taktowaniach rdzenia oraz pamięci VRAM, by oszczędzać energię.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Wejdź w Panel Sterowania>>Sprzęt i dźwięk>>Panel Sterowania NVIDIA,

wybierz po lewej stronie Ustawienia 3D>>Zarządzanie ustawieniami 3D, przejdź do zakładki Ustawienia Globalne i wybierz Preferowany Procesor Graficzny: Procesor NVIDIA o dużej wydajności. Wtedy np. wszystkie gry będą korzystać z procesora NVIDI.

Jeśli chcesz aby wybrane przez Ciebie programy lub gry korzystały z procesora NVIDI to kliknij PPM na skrócie do programu lub gry i wybierz:

Uruchom z procesorem graficznym>>Zmień domyślny procesor graficzny>>Procesor NVIDIA o dużej wydajności.

Hej,

Powyższa opcja występuje tylko w przypadku, gdy mamy do czynienia z kartą dedykowaną i zintegrowaną nVidii. Gdy pojawia się karta zintegrowana Intel’a, na próżno szukać w sterownikach takiej opcji.

Pozdrawiam,

Dimatheus