Konflikt mobo z grafą ATI

Na wstępie chciałbym zaznaczyć ,iż przeszukałem znaczną część internetu w celu rozwiązania swojego problemu…Rozwiązania nie znalazłem , a wiem że mój komp to nie jedyny “taki” przypadek.

Proszę o wyrozumiałość - tekst jest długi i zawiły lecz inaczej nie dało rady sfromułować mojej przypadłości(a raczej mojego kompa).

Do rzeczy.Jakiś czas temu zamówiłem płytę główną z procesorem (msi k8t neo2 +AMD x2 4200) ,niestety musiałem ją odesłać z powrotem . Powodem było zawieszanie komputera i bluscreeny , nie miałem pojęcia , że może to mieć związek z moją kartą graficzną (His Radeon X1950Pro 512mB/256bit ). System na którym sprawdzałem kompa był świeżutki ( Pro z SP2 a także sprawdzałem na Home Edition) .Nie zwróciłem uwagi jakie błędy wyskakują na blue i w podglądzie zdarzeń(mój błąd).Na poprzedniej konfiguracji- Asusk8V-X ;AMD 2800+; 2*512 goodram pc3200 + wspomniany radeon wszystko było ok.Do nowej płyty z prockiem przełożyłem ramy ( testowane rmtestem i są 100% sprawne) i kartę . No i lipa.

Przysłano mi z powrotem nowe MOBO . Instalacja instalacja windy bezproblemowa , stery od MOBO no i czas na stery od grafiki… I tu zaczynają się schody - to samo co na płycie która została zamieniona przez serwis na nową… Po instalacji Catalystów (próbowałem na 7.1, 7.10 , 7.12 , a także 6.XX )zwyczajowy restart kompa , wszystko niby ładnie . Po powtórnym zalogowaniu próbuje wejść w np. mój komputer i BACH - zawieszka … Zaraz samoistny restarcik i już monitor pozostaje w trybie oszczędnym ewentualnie cały biały ekran zamiast pulpitu windows. Nie dało się podejrzeć podglądu zdarzeń bo się zawiesi no i właściwie to nic nie możnabyło zrobić. Dlatego zamieniłem kartę na radka 9250 odpaliłem , odinstalowałem stare stery , wyłączyłem kompa następnie znowu zamieniłem na x1950pro odpaliłem winde i próbowałem z innymi sterami(kilkukrotnie)…i zawsze tak samo. W pewnym momencie gdy po zawieszeniu sytemu zgasł monitor, wcisnąłem przycisk w cd-romie ,aby wyjąć płytę i co się okazało- monitor znowu się zapalił(widać było tapete ,ostatnio wyświetlone okienka itp.) potem zgasł no to ja znowu za cdrom - monitor się zapala a tam okieno od ATI i napis że VPU recover zresetował procesor gfraficzny bo ten nie odpowiadał( coś w tym stylu).A potem upragniony Bluescreen a na nim błąd ati2dvag. Potem doszedł jeszcze ati2mtag CRT failed to execute AtomBios (przepisałem ważniejsze rzeczy).Do tego mam kilka błędów w podglądzie zdarzeń jak będzie ktoś zainteresowany pomocą to chętnie je skopiuje.

A no i oczywiście mój zasilacz to Chieftec Super Power 400 - nic specjalnego ale działa .

Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc. Pozdro

Twoja karta graficzna posiada gniazdo na dodatkowe zasilanie bezpośrednio z zasilacza ? Jeżeli tak, to podłączasz do niego przewód ?

Oczywiście posiada 6 pinowe gniazdo i zawsze podlączam

Gdyby nie ta grafika AGP to nigdy nie kupowałbym tego syfu…

ale skoro miałem już karte na AGP to postanowiłem zmienić MOBO z prockiem no i efekt jest wymierny bo płyta działa ale nie z tą kartą…

Zrestetuj BIOS płyty głównej (wyłącz komputer, wyciągnij baterię z płyty głównej na około 30 minut, po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer). Nie gwarantuję, że to pomoże, ale spróbować można.

acha no i jeszcze dodam że bios mam w najnowszej wersji

reset Biosu byłby zbyt prosty jak na coś takiego seba86 ,ale dzięki . Może ktoś spotkał się z podobnym problemem??

Jak masz możliwość to sprawdz całą konfigurację na innym zasilaczu.

no właśnie co do zasiłki- mam jeszcze Codegena 350 , więc wydaje mi się że nawet nie ma sensu go podłączać. Póki co nie mam możliwości sprawdzenia sprzętu na jakimś w miarę dobrym zasilaczu.

nawet nie wkładaj tego Codegena 350 do tej karty