Konflikt routera i karty wifi

Witam.
Mam problem z zakupionym niedawno routerem TP-Link Archer C2 AC750.
Mój laptop z kartą wifi Intel Centrino 2230BNHMW nie łączy się z tym routerem.
Zrobiłem wszelkie możliwe testy:

  • połączenie routera Archer C2 z telefonami, telewizorem, innym laptopem - wszystko działa
  • połączenie laptopa z kartą Intel 2230 z innym, starym routerem - wszystko działa
    Wydaje się, że ta karta wifi nie może się zgrać z nowym modelem routera.
    Wszędzie oczywiście aktualne sterowniki i firmware.
    Podpowiedzcie proszę co mogę jeszcze zrobić aby zaczęło to działać?

A przełączyłeś go na 2,4 GHz?
Intel Centrino 2230BNHMW nie odczyta 5 GHz

Oczywiście, ta karta działa tylko na 2,4 Gh, wiec router również ustawiony na taką częstotliwość.
W cmd połączyłem się z routerem i przy badaniu pingów tylko raz dostałem odp zwrotną…Obraz

Skonfiguruj go ręcznie w komputerze w zakładce sieci. Najpierw go usuń a potem dodaj ręcznie. Czasem tak bywa że sie inaczej nie połączy.

Tak właśnie zrobiłem ale niestety bez rezultatu.
Zastanawiam się, czy w konfiguracji routera są jakieś opcje, których ustawienie sprawi że ta moja karta wifi zacznie działać?

Hej,

A na jakim kanale nadaje sieć WiFi 2,4GHz? Niektóre karty miały problem z obsługą kanałów 13 i 14-tego.

Pozdrawiam,
Dimatheus

A SSID ten sam co na starym ? może sie ustawienia różnią ze starego rouutera na tym samym SSID .Lepiej dodaj nową sieć jak masz taką opcje w routerze albi zmień SSID na nowy.

Problem rozwiązany w połowie, mianowicie - musiałem ustawić:
Mode: 11bg mixed, zamiast 11bgn mixed.
Karta działa, nie rozłącza, tyle że transfer bardzo słaby.
Jakim cudem ta karta przestała pracować w bgn?
Laptop ma jakieś 3 lata, do tej pory chodził bez problemu.

Wejdź do ustawień karty w menadżerze urządzeń i sprawdź, w jakim trybie pracuje teraz karta. Może jest przestawiona właśnie na tryb b/g?