Konflikt ZoneAlarm z Avastem

Witam. Po zainstalowaniu firewolla Zone Alarm wyskoczył mi komunikat z Avasta że zainstalowano oprogramowanie antywirusowe Kasperski i istnieje konflikt w ochronie kompa i Avast wyłączył w związku z tym kilka swoich funkcji. Czytałem że taki układ ZoneAlarm+Avast jest dobrą ochroną komputera. Czy wyłączenie przez Avasta niektorych swoich funkcji jest prawidlowe?

Avast powinien wyłączyć tylko osłonę sieciową.

Powinien lub można mu w tym pomóc deaktywując tą usługę, która usiłuje mało skutecznie zastąpić ogniomurka. Natomiast obserwuje się na tym Forum i nie tylko, coraz więcej tematów, wskazujących na konflikt, problemy z avastem po zainstalowaniu ZA…Należałoby rozważyć, czy nie lepiej zrezygnować z usług jednego z nich - instalując alternatywny program nie powodujący takich kłopotów…

Pozdrawiam

Zainstalowalem ponownie ZoneAlarm i wiem już o co chodzi.

Z programem free jest też trial pelnej wersji który posiada funkcje ochrony kolidujace z Avastem. Wszystko wróci do normy gdy ZoneAlarm zostanie w wersji free po 15 dniach.

A tak swoja drogą po ponownym zainstalowaniu ZoneAlarm Avast znowu wyświetlił o wyłączeniu niektorych modułów ale dalej funkcjonuje w pelni.

Teraz to już nie rozumiem tego