Konfugracja w menu monitora

(Mateo993) #1

Witam

Mój mały 6 kuzyn doczepił się do komputera. W menu mojego monitora mi sporo poprzestawiał. A ja sam nie daje rady sobie tego ustawić. Chodzi mi o pozycje widzianego pulpitu. Zrobił się krzywy, rogi są zaokrąglone. Jak przesuwam, np. okienko z gg to po jednej stronie jest normalna czcionka a po drugiej stronie ekranu jest wydłużona. Po jednej stronie są normalne ikonki a po drugiej są powiększone :confused:

W menu monitora mam następujące nazwy: "H. Size"; "H.Position"; "v.Size"; "V. Position"; "Pincushion"; "Trapezoid"; "Parallel"; "pin balance". Wszystkie prócz pierwszych 4-rech ustawiłem na 50.

Mój monitor to OPTIView v17.

I na dodatek obraz sam się poszerza i kurczy (trwa to około 3-5 sekund).

PS. Za nim stały dwa głośniki - nie wiem czy to coś będzie miało wspólnego.

(efazeti) #2

a nie ma opcji "reset" albo "recall" - przywróci ona domyślne ustawienia

poza tym, nikt Ci nie powie jak masz ustawić te wszystkie parametry, one zależą od konkretnego monitora, rozdzielczości, odświeżania, itp.

a co do głośników, to u mnie stare głośniki wywoływały zakłócenia na monitorze (jeśli stały blisko), na nowych już tego nie mam (ekranowane)

(Mateo993) #3

Żadnej takiej opcji nie było. Jakoś udało mi się przywrócić domyślne ustawienia. Podczas startu systemu weszłem w BIOS'a i tam nacisnąłem menu i były prawidłowe ustawienia. Tylko teraz trochę szeroki obraz się wydaje... Ale to tam mały problem.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :slight_smile: