Konfuguracja połączenia internetowego w viscie

Cześć

Korzystam czasami z internetu w miejscu gdzie on jest dostarczany przez kabel. Problem polega na tym że dostaję kabel i dane do konfiguracji sieci i nie wiem jak sobie skonfigurować czuli podać IP maskę itd.

Czy jest jakieś polecenie za pomocą którego po wpisaniu w -> wyszukaj-> otworzy mi się okienko do którego mógłbym te dane wpisać.

Z góry dziękuję

Wesołych Świąt

zależy przez co ten internet jest udostępniany, jeśli przez router, to podłączasz kablem ethernetowym do karty sieciowej w kompie i tworzysz połączenie szerokopasmowe i tam podajesz dane, czyli wchodzisz w połączenia sieciowe i bierzesz utwórz nowe połączenie, czy jakoś tak ( nie wiem jak tam to się nazywa bo nie mam visty),

jeśli jest tam jakiś serwer to już inna sprawa, podaj jak jest udostępniany internet

tutaj masz coś o konfiguracji sieci w win vista

http://www.pcboot.pl/index.php?option=c … &Itemid=44

:slight_smile: :slight_smile:

Nie. Tak to tego raczej nie znajdziesz (chociaż nie próbowałem tak szukać nigdy).

Panel Sterowania :arrow: Centrum sieci i udostępniania :arrow: w kolumnie znajdź Zarządzaj połączeniami sieciowymi :arrow: Prawym przyciskiem myszy na Połączenie lokalne :arrow: Właściwości :arrow: kliknij na Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i na dole Właściwości :arrow: tam wpisujesz dane, które dostałeś :arrow: OK.

dzieki

Wypróbuje po świętach jak będe korzystał z sieci