Konica Minolta Dimage Z10 jako kamera

Wie ktos jak podlaczyc ten aparat do komputera zeby na monitorze byl obraz i mozna bylo go zapisac (jakim programem od razu) bo moge podlaczyc aparat pod TV i obraz mam na calym TV :smiley: Bo zalezy mi na tym zeby nagrywac obraz z dzwiekiem równo ( a w aparacie nie ma wbudowanego mikr.) czy jest mozliwe jakos to zrobic ?? pomozcie… pilne wrecz… :stuck_out_tongue:

Jeżeli piszesz, że możesz podłaczyć go do TV i masz obraz na całym ekranie, to będzisz potrzebował najprawdopodobniej karty TV, oraz jakiegoś programu do przechwytywania obrazu (takie programy są dołączne do kart TV). Dżwięk otrzymasz z zewnętrznego mikrofonu, który podłaczysz do kompa. Jeżeli w karcie TV nie będziesz miał gniazda, odpowiadającego wtyczce na koncu kabla od aparatu będzisz musiał jeszcze zakupić odpowiednią przejściówkę.

A chodzi mi o podlaczenie bez wiekszysz koszttow (znaczy bez kupowania karty tv) bo chodzi o podłączenie (na wczoraj ze tak powiem, dzis to juz koniecznosc) :smiley:

Niestety, ale innej możliwości nagryania na żywo nie znam. Jeżeli aparat sam nie nagrywa filmów to już chyba nic sie nie da zrobić.

podobno ma możliwość samodzielnego zgrywania filmów

Aparat moze nagrywac filmy *tylko ze karta jest 256Mb, czyli okolo 8minut… a chodzi o znacznie wiecej…a w laczenie na kompie nie chce sie bawic bo to musi byc jedna calosc :mrgreen: