Konica Minolta - dostęp do Web Connection z zewnątrz


(arlid) #1

Witam. Chciałbym uzyskać dostęp do ustawień (tych z poziomu przeglądarki, nie chodzi mi o Remote panel) z zewnątrz. Czy ktoś może coś takiego wykonał?

Najprościej byłoby ustawić przekierowanie portu na wskazany adres wewnątrz sieci, jednak (być może tutaj się mylę) przekierowanie jedynie portu 80 nic nie daje - brak jakiegokolwiek odzewu. Samo przekierowanie wykonane ok, gdyż po podmianie na adres innego urządzenia wszystko działa zgodnie z założeniem. Czy można w ogóle uzyskać do Web Connection dostęp z zewnątrz? Czyżby to “chodziło” po innych portach?


(MatX_) #2

Jesteś pewien, że usługa działa na porcie 80? Zazwyczaj takie panele są dostępne po szyfrowanym https (port 443).
Generalnie wystawianie na zewnątrz takiego urządzenia to proszenie się o kłopoty. Oprogramowanie często jest dziurawe i zdarza się, że producent nie zamierza udostępnić łatki. Nie lepiej połączyć się do panelu urządzenia przez szyfrowane połączenie VPN z routerem?


(arlid) #3

Tak, obstawiam port 80, gdyż w przeglądacze wystarczy wpisać adres urządzenia. Jak zmienię to na https to po wpisaniu mam “połączenie niebezpieczne”, ze względu na certyfikat. Z tego powodu obstawiam, ze jets to port 80. Stąd ciekawi mnie ja mogę i czy w ogóle jets to wykonalne. Chyba, że mogę to jakoś sprawdzić w prosty sposób :wink:

Generalnie nie chodzi o pełne i “ciągłe” wystawienie. VPN to byłoby dobre rozwiązanie i najczęściej tak to jets zrobione - wtedy nie ma problemu i wchodzimy po “zwykłym” adresie - tutaj niestety takiej możliwości nie mamy.