Koniec abonamentu PLAY - co dalej?

Witam, 20 czerwca konczy mi sie 2 letnia umowa z Playem. Chcialbym przejsc do Fresha, chociaz jeszcze sie zastanawiam. Mam pytanie, czy musze do nich isc i wypelnic jakies papiery, ze rezygnuje, czy poprostu tego 20 czerwca wylacza mi telefon? I bede mogl wlozyc nowa karte z Fresha?

Slyszalem, ze nie warto ladowac sie znow w abonament u nich. Chociaz nie mialem problemow z nimi, to myslalem, ze bedzie cos ciekawszego do wyboru, jesli chodzi o tanszy abonament i nowy telefon.

Ktos z Was juz przedluzal z nimi umowe? Oplaca sie?

Pozdrawiam

PS. Wczesniej mialem abo za 40 zl, i czasami go przekroczylem, ale zazwyczaj pare zl mi zostawalo na koniec miesiaca. Dlatego mysle, ze Fresh za 30 zl bylby zdecydowanie ciekawsza opcja.

Jesli juz zdecydowalbym sie na abonament, to chcialbym wziac telefon przy okazji. Znalazlem takie cos: Nokia 6303 w abo za 29 zl, 99 doplacam. Nokia E52 w abo za 49 zl, doplata 99 zl lub Nokia 6700 Classic za 49 zl, w abo za 49 zl.

Co byscie z tego polecili?

Musisz do nich napisać, przed ostatnim okresem rozliczeniowym, że kończysz umowę. Inaczej będziesz miał ją cały czas tylko na czas nieokreślony dokładnie na tych samych warunkach. Formularz znajdziesz w punkcie Play (nie wiem czy jest na stronie) a w formularzu zaznaczasz, że przechodzisz numerem na Fresha.

Jak wydajesz powyżej 40 to jak chcesz się zmieścić w 30? LongPlay 49 - masz 240 minut + 6 miesięcy stan darmowy do sieci i na stacjonarne. Dodatkowo możesz wybrać przecież telefon, więc nie wiem co dla ciebie jest lepsze…

Wyciąg z regulaminu dla Abonentów:

"§ 16. Czas obowiązywania umowy oraz zawieszenie usług

  1. Umowa może być zawarta na czas nieokreślony albo na czas określony. Umowa zawarta na czas określony przekształca się po upływie czasu, na jaki została zawarta, w Umowę zawartą na czas nieokreślony, chyba że Abonent na 30 dni przed upływem okresu, na który Umowa została zawarta, zawiadomi Operatora na piśmie, że nie zamierza korzystać z usług Operatora."

Ja osobiście dwukrotnie przedłużałem z nimi umowę, to jaki miałeś wcześniej abonament i czy go przekraczałeś nie ma większego znaczenia (nie wiem jak z abonamentem dla VIP-ów 200 zł), oferta jest zawsze taka sama. Teraz np. mam umowę na 12 miesięcy z 50% rabatu na abonament (bez telefonu), co jest imo dość opłacalne - warto skalkulować, czy nie wyjdzie Ci taniej kupić telefon np. na allegro i zaoszczędzić ileś-tam dzięki rabatowi (i przy okazji umowa tylko na 12 miesięcy, a nie cyrograf na 2 lata).

Co do samych telefonów to się nie wypowiadam, żadnego z powyższych nie znam osobiście.

To zalezy, czasami wydaje powyzej 40, a czasami nie. Wiecej i tak trace na smsy, wiec chyba doladowanie za 30 zl we Freshu byloby ok, mam (niby) 1000 darmowych smsow za to, a te 30 zl jest na rozmowy, w tym minuta jest tansza niz w abo, bo we Freshu 29gr, a w abo 49 gr.

Dodane 20.05.2010 (Cz) 21:14

Trzeba wypisywac powod zerwania umowy na druku od nich?

Pozdrawiam