Koniec Edukacji

Witam! Moge sobie zabrać papiery ze szkoły i bezkarnie zakończyć edukacje mając 17lat? w czerwcu skończe 18…

Nie pytajcie/nie pouczajcie tylko udzielcie odpowiedzi, czy jest jakiś sposób…

możesz

A kuratorium się nie doczepi czy coś takiego?

Nauka chyba jest obowiązkowa tylko do ukończenia gimnazjum…

Ehh a nie czasem do 18 roku życia??

do 16 w Irlandi w Polsce do 18

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Art. 70

1.Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa.

Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

Niespełnianie obowiązku szkolnego podlega egzekucji w trybie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (art.20 [1]). Oznacza to, że na ustawowego przedstawiciela dziecka może być nałożona grzywna w celu przymuszenia do spełnienia ciążącego na nim obowiązku. Jednolity tekst ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji jest ogłoszony w Dz. U. 2005 r. Nr 229, poz. 1954 [5]. Ustawa ta określa tryb postępowania i środki egzekucji administracyjnej stosowane w celu doprowadzenia wykonania obowiązków.

Środkiem egzekucji administracyjnej obowiązku szkolnego jest grzywna w celu przymuszenia. Grzywnę nakłada się na ustawowego przedstawiciela dziecka, tj. rodziców lub prawnych opiekunów (art. 120 ustawy [5] o postępowaniu egzekucyjnym w administracji).

http://prawa-ucznia.pl/forum/viewtopic. … c54b6793ff

Nie wiem czemu zawsze mi się wydawało, że do 16 :x Może kiedyś tak było…

Z tego linka:

Czyli jeśli Twoi rodzice moga sypnąć groszem to możesz…

ehh jakie to prawo jest **********… , a za zgodą opiekunów nie można ? nie ma naprawde żadnej luki/sposobu na to?? :frowning:

_____________

Jeżeli sądzisz, że na tak wykropkowane wulgaryzmy możesz sobie pozwalać na Forum, to…przestrzegam :evil:

Agaton.

W Ustawie o systemie oświaty podane jest (nie dosłownie) że nauka obowiązkowa jest do ukończenia gimnazjum, a jeśli nie zdasz na następny rok - do 18 lat.

Ja jednak tak bym nie robił :slight_smile:

do 18??? może i gdzieś to jest tak napisane ale rzeczywistość jest taka że nikt nikogo do niczego nie zmusza po ukończeniu gimnazjum

Może by tak zaryzykować…zabrać papiery i czekać jak będzie jakieś powiadomienie czy coś zapisać się ponownie…

od kogo będziesz miał powiadomienie??? chyba że z WKU ale tutaj też narazie wstrzymany pobór :stuck_out_tongue:

kuratorium…

idź do zawodówki pokarzesz sie kilka razy w miesiącu w szkole i luz hehe

To zabieram jutro te papiery i niech się dzieje wola nieba hehe :roll:

niech się dzieje, tyle że za kilka lat będziesz tego żałował

Jakaś to młodzież co raz dziwniejsza się robi… JA można nie chcieć się uczyć???

Ciekawe co będziesz robić za 5 lat? nie licząc piwa z kolegami na ławce…

To już nie pierwszy jego wątek w tej kwestii:

viewtopic.php?f=6&t=287085

Więc szkoda czasu na tłumaczenie.