Koniec Edukacji


(dawbor) #1

Witam! Moge sobie zabrać papiery ze szkoły i bezkarnie zakończyć edukacje mając 17lat? w czerwcu skończe 18...

Nie pytajcie/nie pouczajcie tylko udzielcie odpowiedzi, czy jest jakiś sposób...


(Goodprogram) #2

możesz


(dawbor) #3

A kuratorium się nie doczepi czy coś takiego?


(Kamil321) #4

Nauka chyba jest obowiązkowa tylko do ukończenia gimnazjum...


(dawbor) #5

Ehh a nie czasem do 18 roku życia??


(system) #6

do 16 w Irlandi w Polsce do 18


(Momo6) #7

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej

Art. 70

1.Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa.

Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa.

Niespełnianie obowiązku szkolnego podlega egzekucji w trybie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (art.20 [1]). Oznacza to, że na ustawowego przedstawiciela dziecka może być nałożona grzywna w celu przymuszenia do spełnienia ciążącego na nim obowiązku. Jednolity tekst ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji jest ogłoszony w Dz. U. 2005 r. Nr 229, poz. 1954 [5]. Ustawa ta określa tryb postępowania i środki egzekucji administracyjnej stosowane w celu doprowadzenia wykonania obowiązków.

Środkiem egzekucji administracyjnej obowiązku szkolnego jest grzywna w celu przymuszenia. Grzywnę nakłada się na ustawowego przedstawiciela dziecka, tj. rodziców lub prawnych opiekunów (art. 120 ustawy [5] o postępowaniu egzekucyjnym w administracji).


(Kamil321) #8

http://prawa-ucznia.pl/forum/viewtopic. ... c54b6793ff

Nie wiem czemu zawsze mi się wydawało, że do 16 :x Może kiedyś tak było...

Z tego linka:

Czyli jeśli Twoi rodzice moga sypnąć groszem to możesz...


(dawbor) #9

ehh jakie to prawo jest **********.. , a za zgodą opiekunów nie można ? nie ma naprawde żadnej luki/sposobu na to?? :frowning:

_____________

Jeżeli sądzisz, że na tak wykropkowane wulgaryzmy możesz sobie pozwalać na Forum, to...przestrzegam :evil:

Agaton.


(Kpc21) #10

W Ustawie o systemie oświaty podane jest (nie dosłownie) że nauka obowiązkowa jest do ukończenia gimnazjum, a jeśli nie zdasz na następny rok - do 18 lat.

Ja jednak tak bym nie robił :slight_smile:


(sosen86) #11

do 18??? może i gdzieś to jest tak napisane ale rzeczywistość jest taka że nikt nikogo do niczego nie zmusza po ukończeniu gimnazjum


(dawbor) #12

Może by tak zaryzykować..zabrać papiery i czekać jak będzie jakieś powiadomienie czy coś zapisać się ponownie..


(sosen86) #13

od kogo będziesz miał powiadomienie??? chyba że z WKU ale tutaj też narazie wstrzymany pobór :stuck_out_tongue:


(dawbor) #14

kuratorium...


(Maciejboss) #15

idź do zawodówki pokarzesz sie kilka razy w miesiącu w szkole i luz hehe


(dawbor) #16

To zabieram jutro te papiery i niech się dzieje wola nieba hehe :roll:


(Goodprogram) #17

niech się dzieje, tyle że za kilka lat będziesz tego żałował


(k-9) #18

Jakaś to młodzież co raz dziwniejsza się robi... JA można nie chcieć się uczyć????

Ciekawe co będziesz robić za 5 lat? nie licząc piwa z kolegami na ławce...


(fiesta) #19

To już nie pierwszy jego wątek w tej kwestii:

viewtopic.php?f=6&t=287085

Więc szkoda czasu na tłumaczenie.