Koniec ery netboków?

Witam czy wszystkie firmy produkujące firmy zaprzestały produkcji netbokow , to znaczy że nie długo nie będzie można kupić netbokow?

Bo czytałem że Asus , Toshiba , Dell , Lenovo zaprzestaną produkcji netbokow ?, jeszcze zostaje Acer i MSI.

Dowód : http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog- … okami.aspx

Nie rozumiem - czytałeś i nie wiesz?

Nie chodziło przypadkiem o NETbooki?

Pomyliłem z laptopami -,-

Jeśli jeszcze nie zaprzestały, to raczej zaprzestaną produkcji netbooków (mam na myśli znane firmy) z racji “konfliktu” funkcjonalności i opłacalności względem tabletów. Tym bardziej jest to widoczne, gdy tablety, w niedalekiej przyszłości, konstrukcyjnie będą obsługiwane na podobnej zasadzie co netbooki (tablet “hybryda”, z fizyczną klawiaturą i win8 na pokładzie…), a takie konstrukcje w zasadzie już są.

Problem w tym że netbook z dwurdzeniowym x86 można było kupić poniżej 1500zł a za hybrydę (x86) z win8 zapłacisz grubo ponad 2000zł.

No ale logiczne że dzisiaj lepiej kupić 2 palety tegry 3 za grosze a potem sprzedawać za 1500-2000zł jako super hi-end tablet, koszty licencji oprogramowania również niższe niż windows więc znacznie bardziej opłaca się robić takie zabawki.

Ale jeżeli porównamy wygodę użytkowania - pomimo mniejszej wydajności mamy tutaj system przystosowany po to, chyba każdy widział jak działa Win 7 na netbook, do płynności Android dużo brakuje, do tego dochodzi grzanie się i najważniejsze - długość trzymania na baterii. Sam przymierzam się do zakupu hybrydy tabletu z netbookiem, ASUS Transformer TF300T najprawdopodobniej, oczywiście urządzenie z Win 8 odpada z oczywistych powodów poglądowych :stuck_out_tongue: (fan Linuksa i amator-developer na Androida :wink: ).

Sprzęt w cenie tego transformera będzie działał płynnie pod windows 7. Co z tego że android działa płynnie skoro brakuje na niego jakiegoś poważniejszego oprogramowania, owszem nadaje się do przeglądania internetu, pisania na czacie, czy oglądania filmów, ale baza oprogramowania pod windows jest wielokrotnie większa.

Co do baterii to oczywiście się zgadzam, ale taki już urok x86 i windows, taki sprzęt musi być bardziej prądożerny niż tegra.

Netbooki nigdy rozchwytywane nie były - w sumie dzisiaj albo większy laptop (albo i 13,3" - można komfortowo już używać, a nie zajmuje wiele miejsca) albo tablet, więc sensowności takich dziwaków nie widzę :wink:

sadaj72 częściowo masz rację, ale jak użytkownik Androida i Linuksa mogę powiedzieć, nie odczuł bym braku czegokolwiek gdybym miał się na co dzień przesiąść na Androida, może tylko brak jakieś środowiska programistycznego :stuck_out_tongue: , za Office nie tęsknię, a LibreOffice ma być na Androida w przyszłość a i tak Google Docs daje radę. Do tego masę różnych aplikacji których być nie przypuszczał - od klienta ssh, do nawet serwera VNC :smiley: czy serwer ftp czy sshd. Baza aplikacji na Android jest naprawdę pokaźna, bardziej moim zdaniem to kwestia zmiany przyzwyczajeń, coś w stylu jak ktoś się przesiada z Win na Linuksa, tutaj mamy podobną sytuację, wiadomo brakuje narzędzi typowo specjalistycznych, ale czasami to samo mogę o Win powiedzieć - skompiluj mi kernel Linuksa na Androida pod Win, życzę powodzenia w zabawie z Cygwin :P.