Koniec miejsca na dysku

no nie moghe zainstalować  łubundu żal

 

Mam problem, gdyż na moim komputerze chyba nie ma już miejsca, chciałam zainstalować ubuntu 12.04 a następnie go zaaktualizować (nie mam żadnego systemu na komputerze), imhoo było potrzebne bodaj 4,4GB wolnego miejsca którego nie mam, pojemność dysku twardego to 60GB /stary komphutereg :cccc/. Chciałabym wyczyścić wszystkie dyski w kompie, czy cokowiel co przechowuje dane na stałe tylko nie wiem jak i czy z phłydgi pujdze :C

/za dużo hentajów żal

Nie bardzo rozumie po Klińgońsku ale jak chcesz usunąć wszystko z dysku to zainstaluj na pendriwie za pomocą Lili http://www.linuxliveusb.com/en/download jakiegoś linuxa np. Minta 16 Mate albo Xubuntu 14.04 (to systemy na starszy sprzęt) Ustaw w Biosie botowanie z USB jako pierwsze i podczas instalacji program cie zapyta czy wyczyścić dysk.

Na starym komputerze zapewne nie ma opcji bootowania z USB.

Podczas instalacji system zapyta Cię, czy chcesz instalować obok systemu, zamiast systemu, czy wybrać inne opcje. Możesz wybrać opcje zamiast windows lub samemu podzielić dysk na partycje - po prostu usuń wszystkie partycje, stwórz jedną kliknij na niej dwa razy, zaznacz, że chcesz, żeby była to partycja ext4 i zamontowana w /

Jak wyżej - lepszy będzie mint16, xubuntu lub lubuntu 14.04

on tam nie ma osa, pisał o tym, więc wystarczy wybrać instalację Linuksa na caym dysku.