Koniec pracy programu (ctfmon.exe, explorer.exe ...)


(Yrek100) #1

Witam!

Jestem użytkownikiem netbooka Acer (Windows XP) i jestem zwolennikiem teorii, że od przybytku głowa nie boli , więc używam 2 programow antywirusowych: płatnego Kaspersky Internet Security oraz darmowego COMODO (z firewall).

Uprzejmie proszę o informacje czy taka kombinacja nie powoduje moich strat, choć wiem, ze 2-óch programów antywirusowych nie stosuje się, bo się pogryzą.Pytanie jednak jest takie: czy z tego, ze te programy sie wykrywają nawzajem mogą wyniknąc jakieś negatywne skutki dla systemu. Czy tez wystarczy, jak w jednym antywirusie wpisze sie nazwe drugiego w zaufanych programach.

Wczoraj właczyłem pełne skanowanie na Kasperskim i po całej nocy przeskanował mi jedynie 17% zasobow i stanął. Postanowiłem go wyłaczyc i po kilkuminutowym kończeniu pracy programów (a wyskakiwały takie nazwy programow w okienkach, jak: igfxtrayWindow, hkcmd.exe, PersistWindName, SynTPEnh.exe, GoogleToolbarNo, ctfmon.exe, explorer.exe, HiddenFaxWindow i inne ) całkowicie sie zawiesił i nie wyłączył sie.

Proszę o pomoc.


(system) #2

No i masz teraz ten "ból głowy", który wynika właśnie z tego "przybytku" w postaci kompletnie niepotrzebnych dwóch programów. Oczywiście, mając płatnego Kaspersky'ego, odinstaluj Comodo! Skutki Twojej "konfiguracji" dla namieszania w systemie już w tej chwili mogą być tragiczne!


(kasmir) #3

Nie jest zalecane używanie dwóch programów antywirusowych ponieważ doprowadza to do niestabilności systemu i problemów z uruchomieniem sie systemu. Dzieje się tak gdy włączone są dwa monitory rezydujące w pamięci, które w tym samym czasie próbują przeskanować ten sam plik.


(Acorus) #4

W twoim przypadku od przybytku głowa jednak boli .


(Yrek100) #5

Bardzo dziękuję Porajowi i Kasmirowi za pomocne porady.

Niestety Acorusowi nie podziekuję , bo jego porada jak łysemu grzebień.

Już odinstalowałem Comodo i co mam teraz zrobic z tymi programami, ktore wymieniłem w pierwszym poście?

Są one bardzo grozne?

Pozdrawiam.


(system) #6

Zeskanować dyski Kaspersky'm i podać wyniki.


(Yrek100) #7

A o jakie skanowanie chodzi: pełne, niestandardowe czy obszarów krytycznych?

Pozdrawiam.


(system) #8

Osobiście wykonałbym skan pełny partycji C. Pozostałe nie będą chyba istotne.

-- Dodane 20.03.2011 (N) 20:05 --

Potem, na wszelki wypadek, zrób jeszcze to, co w tym poradniku zasady-wklejania-logow-forum-tytulowania-tematow-t253052.html i przedstaw na Forum.


(Yrek100) #9

Witam!

Udało mi sie w koncu "wyprodukować" logi do mojego acera.

Oto link do logów OTL:

http://www.wklej.eu/index.php?id=7f5b36d232

A tutaj do OTL(Extras);

http://www.wklejto.pl/93458 (login yrek2203 hasło; pawian )

Poradzcie cos prosze. bo moj laptop bardzo powoli chodzi.

I fatalnie sprawuja sie moje przegladarki (Safari, CHROME i IE), ktore np. nie chca zapamiętac strony http://www.forum.dobreprogramy.pl , ani wejsc na nia po wpisaniu w okienku adresu. Muszę wchodzic przez http://www.dobreprogramy.pl - zakladka: forum.

-- Dodane 22.03.2011 (Wt) 23:23 --

Witam! Czy znajdzie się chociaż jeden śmiałek i zajrzy na moje logi i poskromi olbrzymie potwory grasujące w moim netbooku?

-- Dodane 22.03.2011 (Wt) 23:31 --

Panowie, nie wszyscy na raz. Każdego chętnie wysłucham, jak mam zwalczyć potwory.