Koniec umowy - gdzie z rodziną iść?

Witam,

obecnie jestem w T-mobile i mam tutaj 3 numery + internet nielimitowany (karta sim). Kończy mi się umowa w listopadzie i nie wiem gdzie iść by było tanio i dobrze.

Na pewno muszę mieć internet, bo z niego korzystam najwięcej. 400GB co miesiąc pyka lekko (youtuby, gry, netflixy itp).

Na pewno jeden numer idzie w odstawkę (dostałem służbowy, więc ten bym chciał jakoś zawiesić by tylko odbierać z niego połączenia i informować ludzi, że mam nowy).

Pozostałe dwa numery to minimum 5GB internetu, rozmowy SMS i MMS no limit.

W T-mobile abo mi zaproponowali 35zł za numer (no limit SMS, MMS rozowa i 8gb net) + internet za 49zł no limit. Ale widzę, że na karte jest taniej a to samo. No i zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej wszystkich numerów na kartę nie zrobić, wziąć tylko internet i spieprzyć do innego operatora. Pytanie czy możecie coś doradzić?

Może internet po kablu jak na łące nie oglądasz netflixa?

Możemy…po tak zwanym niedzielnym rosole, usiąść wygodnie, następnie za pośrednictwem wyszukiwarek internetowych samodzielnie porównać oferty w wybranym segmencie, wszystkich dostępnych na naszym rynku operatorów…

Raz w życiu miałem abo, 20 lat temu. Teraz tylko karty prepaid. Bo rzeczywiście jest taniej.

Niestety wiąże się to z pewnym ryzykiem. Raz dziewczyna (pierwsza czy druga randka) autentycznie mi powiedziała, że jestem biedny bo mam tel na karte xd (to było jakoś 10 lat temu).

Wszyscy operatorzy słodko ćwierkają przed zawarciem umowy a jak klienta maja no to później możesz żebrać nic nie zmienisz.Ja mam z Plusa już kilkanaście lat co nie świadczy że polecam bo to osobisty wybór.Brałem ze względu na zasięg i po tylu latach jakieś tam ulgi mi dali.

Mam numer w Virgin, używam do kontaktu dla Allegro/OLX (pozostawiam jako namiar na siebie) czy jako autoryzacja dla wszelkich usług wymagających aktywnego numeru. Rocznie kosztuje mnie całe 5 PLN.

Czyli np. nju:
https://www.njumobile.pl/oferta/abonament-multi

W ofercie pre-paidowej ciężko będzie o prawdziwy nielimitowany internet (bez limitu danych i bez lejka).

Wejdź na stronę https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ (https://panwybierak.pl/ nie zawiera lokalnych dostawców) wpisz swój adres. Sam wybierz dla siebie najlepsze oferty, wtedy ewentualnie wróć tu z konkretnym pytaniem: jakie opinie o usłudze, która lepsza?

No i zorientuj się czy w Twojej okolicy nie ma lokalnego dostawcy, który oferuje lepsze warunki.

W a2mobile masz no limit wszystko czyli rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych + nielimitowane sms, mms + do tego 10GB internetu pełnej prędkości poźniej możesz nadal korzystać tylko, ze zmniejszoną prędkością i to wszystko za jedyne 19,90 zł miesięcznie na 31 dni. oczywiście to oferta na kartę. 1 miesiąc przy przeniesieniu numeru masz za free i kartę wysyłają za darmo :slight_smile:

Głupie pytanie. Jak mam ofertę na kartę w T-Mobile powiedzmy. Doładowuje co 30 dni za 30zl. To muszę jak kiedyś jakieś kody wklepywac i aktywować pakiety jakieś czy po prostu place 30 zł i samo mi to działa? Nie mówię o samym doładowaniu bo to będzie zlecenie w banku ale o aktywacji pakietów na rozmowy itp.

Jeśli masz uruchomiony pakiet cykliczny, to wystarczy na czas uzupełnić konto.

Nie musisz. Aktywny pakiet uruchamia się automatycznie co miesiąc pobierając odpowiednią kwotę z konta. By go wyłączyć (lub zmienić pakiet na inny) musisz wysłać sms o odpowiedniej treści.

Nie musi to też być SMS, niby może być kod typu “*# ​ ​ ​ ​*” lub aplikacji “Mój T-Mobile” jak tam jest wyklikwalna (a nie musi być).

Niekoniecznie, zależy jak jest skonstruowana umowa. Tutaj PLUS wali klientów w rogi zgodnie z prawem (Oferta na kartę):
Wybierasz za 25zł/30 dni…
Ale jeżeli załadujesz kolejną kwotą 25zł przed wyłączeniem się aktywnego pakietu to Internet, który jest w “Bonusie” skróci się tobie o ten czas o jaki wcześniej doładowałeś kartę (Nie dotyczy to rozmów, te aktywują się zgodnie z końcem usługi).
Obrazowo:
Doładowałeś w 28dniu.
Przez 2 dni pakiet Internetu się nakłada na siebie.
Więc wyłączy się 2 dnie wcześniej niż rozmowy.

Jak ma “mix” to liczy się doładowanie odpowiednią lub wyższą kwotą a nie stan konta (czyli małe po “5 zł” się nie zaliczą), z tym się zgodzę.

Koniecznie. W telefonach na kartę nie ma żadnej umowy. Jest tylko REGULAMIN, którego nie należy mylić z umową.

Zastąp umowę regulaminem. A tam masz kruczki i drobny druk - mam na myśli plus.
Punkt 17 regulaminu.

Może Nju?

Zmigruj na karte (też w Tmobile) i odpal sobie ofertę https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/documents/doc_00008/D_007_0014114.pdf

Mam tą taryfę w numerze służbowym, z którego rzeczywiście głównie odbieram rozmowy. Płacę za niego jakieś 30 - 40 zł rocznie.

Co do zmiany operatora - sprawdź jaki zasięg będą mieli inni operatorzy na działce. Może się okazać, że jest ciężko (sam to przerabiałem).

Jak teraz masz tmobile no limit to zostaw tę opcję. Chyba że masz możliwość kablowego Internetu (UPC, Vectra, Orange FTHH, Netia FTTH).