Koniec umowy Neostrada. Zdanie sprzętu i kwestie sporne

Witam.

Kończy mi się umowa na Neostradę + TV

Chcę wziąć tylko i wyłącznie sam Internet. Czyli rezygnuje z podpisywania aneksu do obecnej umowy która się kończy i chcę całkowicie nową umowę podpisać.

Byłem w punkcie Orange i tam kobita niestety powiedziała że:

muszę zdać sprzęt który dostałem z Livebox + TV (router, dekoder itp.)

po zakończeniu obecnej umowy, wejdzie w życie nowa umowa (z następnym dniem), ale od nich nie dostaję już żadnego sprzętu. Jest on w własnym zakresie (router, potrzebne okablowanie).

Teraz pytania moje brzmią:

  1. Czy wystarczy oddać sam livebox z zasilaczem i dekoder tv bez reszty okablowania ?

  2. Czy jeśli muszę zdać okablowanie to czy musi ono być w takim stanie jak dostałem (sprawne, całe). Bo mam jeden kabel HDMI który jest pęknięty i poskręcany. Przyjmą to ?

  3. Czy będę musiał dopłacać przy oddawaniu za uszkodzony kabel HDMI ?

  4. Czy jeśli kończy mi się umowa i jej nie przedłużam. To po podpisaniu całkowicie nowej umowy należy mi się potrzebny sprzęt do Internetu z ich strony (router + kable) ?

  5. Czy mogę zrezygnować z usługi TV poprzez przedłużenie umowy tylko na sam internet (anex), czy tylko poprzez podpisanie całkowicie nowej ?

  6. Babka mówiła coś o nieddawaniu sprzętu i podpisaniu nowej umowy z zachowaniem tego sprzętu co nie oddaliśmy, ale z tym że do abonamentu za internet będzie doliczane 10zł dzierżawy za router i z góry płatne za dekoder (jakieś 220zł). Sądziłem że dzierżawa sprzętu który się od nich bierze z umową jest wliczona w cenę abonamentu ? Czy w tym przypadku ona ma rację czy jak to jest ?

Prosił bym osoby obeznane w temacie i które miały styczność z tym o wypowiedzenie się na zadane pytania, przypisując daną wypowiedz określonemu punktowi, punktom.

Przy zakupie samej neostrady chyba wciąż dostaje się modem, ruter musisz zakupić we własnym zakresie lub skorzystać z dzierżawy, która jest niezbyt opłacalna przy okresie umowy większym niż 12 miesięcy.

Nie, musisz oddać cały komplet włącznie z filtrami do linii telefonicznej, kabelkami lan itd.

Zakładając że mam tylko to co oni dali to jak oddam all co dostałem (dekoder, router, kable, filtry itd.) to jak podepnę się bez neta bez filtrów, zakładając że będę mieć własny router wi-fi ?

To jest bardzo dziwna sytuacja…

Kiedyś wzięliśmy własnie tego livebox + tv (prędzej sam internet). Dostaliśmy sprzęt itd. ale nie prosili w salonie o zdanie “starego sprzętu” w postaci szarego małego modemu Sagem Fast. Więc tego raczej nie oddam…

Ale szperam po necie podobnych sytuacji i ludzie piszą różnie: oddać sam livebox z zasilaczem, bez okablowania, albo dodają w pudełku, sprawdzają w salonie czy jest livebox lub w cale nie patrzą.

Dzierżawić nie mam zamiaru tego urządzenia (ani jednego), to nawet nie wchodzi w grę. Po prostu chcę rozwiać swoje wszelakie wątpliwości.

Czy ta kobieta była w pełni kompetentna, to co mówi i ma wszelaką wiedzę z tym związaną, nawet techniczną.

Własnie, jestem w TP od 5 lat, chce zerwać, inaczej nie przedłużać umowy która się kończy i jej usługami, a podpisać “całkowicie nową umowę” bez żadnych aneksów.

Wydaje mi się że jako “nowo-stary” klient, podpisując “całkowicie nową” umowę powinienem dostać modem czy tam livebox, względem tego z jakiej skorzystam z promocji. Mogę się mylić.

Jak ja odwałem żądali wszystkiego nawet płyt z sterownikami livebox, co do uszkodzonego HDMI to wydaj mi się że to wezmą bo oni i tak całość oddają do utylizacji.

Nie daj sobie wcisnąć jakiekolwiek sprzętu od nich - pierwsze primo, jest ***** warty, drugie primo oni to sobie zawsze policzą w abonamencie i nie wierz w to ich “za darmo” - do mnie dzwonili i chcieli znowu przedłużać umowę z livebox i TV bo to jest “za darmo”, ja postawiłem sprawę jasno, chcę umowę na internet bez TV i bez livebox a jeśli mi takiej nie dacie to przechodzę do konkurencji! Nagle się okazało że za internet 10MB/s będę płacił 10zł mniej niż za 2MB + TV i livebox a 15zł mniej względem tej nowej umowy którą mi oferowali :stuck_out_tongue: .

Spokojnie, wiem co nie co o zagrywkach TP i działaniu sprzętu od TP.

Na pewno nie będę brał dzierżawy i TV z której nie korzystam a to jakieś 15zł do abonamentu za sam internet.

Chcę brać opcje do 10Mb za 49.99zł - tak wiem działa różnie i ma też znaczenie pod jaki jesteśmy podpięciu port. Moje parametry linii są można by powiedzieć “prawie idealne”. Mogę mieć nawet 80Mb. Widziałem też inne oferty na internet. Opcja o stałej niezmiennej prędkości 10Mb jest bardzo droga (większy abonament od opcji do 80Mb). Dlatego do 10Mb. Zawsze szuka się tam gdzie wygodnie i lepiej danej osobie :slight_smile:

No cóż pozostaje zdać sprzęt. Uprzednio kupić tylko router wi-fi max do 100zł i czekać aż w życie wejdzie nowa umowa.

PS. Podpisując umowę, konsultantka może zlecić technikom aby podpięli mnie pod ADSL2+ lub ADSL+ jeśli są wolne porty, a jeśli nie są to w momencie kiedy będą to aby mnie pod nie przepieli ? Zapomniałem się jej o to zapytać…

Też kończy mi się umowa na Neo i jestem w szoku ze mam oddac 8 czy 10-letni sprzęt ! Dla przykładu w Cyfrze + przy każdym przedłuzaniu umowy brałem nowy dekoder za złotówke i nie bylo mowy o oddaniu poprzedniego sprzetu a w TP sie okazuje że nawet 10 -letni kabel mam oddać?

Brałeś zwykły dekoder SD na własność, co wiąże się z określonym okresem gwarancji po upływie którego w razie awarii musisz sam sobie zakupić nowy sprzęt. Gdybyś wziął sprzęt na wynajem (PVR) to miałbyś zapewnioną wymianę sprzętu przez cały okres umowy ale po jej zakończeniu zwracasz sprzęt z kompletem kabelków nawet jak ma 20 lat!

Analogicznie jest w TP/Orange.

:roll:

W Cyfrze na poczatku dzierżawiłem dekoder (10 zl miesiecznie) ,póżniej dostawalem za złotówke nowy co 12 albo 16 miesiecy i wszystkie leżą u mnie-żadnego nie musialem oddawac. !W TP przecież nie dostalem tunera w dzierzawie bo nic za to nie placilem- a dekoder to tez juz ladny zabytek SD wiec dla mnie to tylko pretekst zeby przytrzymac klienta-pewnie musialbym zaplacic kare umowna za ten dekoder ktory teraz jest warty 10 zl;)