Koniec wsparcia dla XP, ale programy MS zainstalowane na nim dalej są wspierane?

Witam,  XP  i Officce 2003  już bez wsparcia.  Jak rozumieć  aktualizację  dla  IE 8   KB 2964358 na XP.?

Taki prezent od Microsoft.

To co wyszło w czasie wsparcia będzie dalej dostępne na razie,nie będzie już nowych aktualizacji.IE 8 też już nie obsługuje nowych standardów sieciowych,instaluje się go tylko dla załatania systemu.Brak wsparcia oznacza,że MS nie łata już nowo odkrytych luk w XP,łaty do starych luk są dostępne,do nowych można tylko wykupić płatne wsparcie.XP pewnie nie będzie obsługiwał nowego sprzętu i taki będzie jego koniec,wtedy nie zainstalujesz go już na nowszej płycie głównej i pozostanie wybór Win 7 lub Win 8.MS nie aktualizuje samego systemu,ale jeszcze daje rok wsparcia na MS Security pod XP.Koniec wsparcia dotyczy samego**  **systemu

To akurat pakiet zabezpieczeń dla ie8. Był 9 kwietnia, wyskoczył dzisiaj u mnie. Tak będzie do lipca przyszłego roku. Na XP mam wspierany jeszcze office word and student 2007. Był zrobiony pod ten system. Działa strona WU. Tylko korzystać.

http://prntscr.com/3fe094

 U mnie dzisiaj wyskoczylo narzędzie Windows   do  usuwania zlośliwego oprogramowania na czerwiec do XP. KB890830.

 Czy to mozliwe  skoro system jest pozbawiony  wsparcia  od kwietnia?

Możliwe, bo to nie łatka bezpieczeństwa.