Konieczność logowania się na FB

Cześć, nie wiem czy to dobre miejsce, ale może faktycznie to jest problem z oprogramowaniem. Otóż, od jakiegoś czasu gdy chcę sprawdzić fanpage jakiejś firmy, jakiejś knajpki np. żeby sprawdzić telefon itd, żona chce obejrzeć jakąś transmisję na FB to przy odpaleniu danego fanpage wyświetla się konieczność zalogowania. Czy coś FB zmienił? Czyszczona przeglądarka, odpalanie tych stron w trybie prywatnym, cały czas jest to samo. W trybie prywatnym zadziała raz, ale po chwili wyświetla się konieczność logowania. Fanpage są publiczne. Z tego co zauważyliśmy najbardziej dzieje się do gdy jesteśmy podłączeni do internetu w UPC. Gdy skorzystamy z transmisji w komórce (play) nie ma takiego problemy. To samo w Orange światłowód (choć nie wiemy jak to by się zachowało po dłuższym lub kilkukrotnym odpaleniu fanpage’a). Przełączałem ConnectBoxa (UPC) jako modem i korzystałem ze starego rutera ale po ok godzinie dalej to samo.
Ktoś wie co zrobić? miał z tym styczność? Logowanie się za każdym razem na fb aby cokolwiek sprawdzić na fanpage’u mija się z celem.
Przeglądarka FIrefox, Edge, Chrome. Na telefonie Chrome i FF. Zmiana serwera DNS nie pomaga na urządzeniach końcowych (laptop/telefon) nie pomaga. W ConnectBox nie ma możliwości zmiany.

Niestety, FB chce poznać Cię bliżej. Podejrzewam, że jeśli FB w jakiś sposób ma już o Tobie informacje (np. cookie) i jest w stanie bez większego trudu dalej Cię profilować, to pozwoli na wyświetlenie danego fanpage bez logowania. Ale skoro zmieniasz przeglądarki, adresy IP, DNSy, to serwis Marka Z. traci trop i wymuszając logowanie próbuje wrócić na dawny ślad.

Też czasem odbijam o tę ścianę, nie ma na to innej rady jak tylko… zalogować się. Albo zrobić jak ja, czyli zamknąć kartę przeglądarki. Nie to nie. Poza FB też jest życie.

2 polubienia

Ogólnie to jestem podłączony na stałe do netu poprzez UPC i tutaj zaczęły się dziać cuda w postaci konieczności logowania. W momencie korzystania z innego providera logować się już nie trzeba.

Udało mi się podłączyć jeszcze inny ruter i tam ustawić adres dns 8.8.8.8 i o dziwo ruszyło (ConnectBox ustawiony w tryb modemu). Jestem ciekaw tylko na jak długo.

FB osobistego nie posiadam, a na takie okazje zrobiłem sobie lipne konto na dane z kosmosu i działa.

2 polubienia