Konieczność wymuszenia wyłączenia podpisów sterowników, by system wstał!

Jak w temacie.
Ostatnio przypomniałem sobie o serii gier TrackMania :slight_smile: Mam pozgrywane do obrazów płyt 3 gry: Natios Forever, United Forever i Original. Jednak Original zapisałem w… .MDF :open_mouth: Pobrałem więc Alcohol 120 FE, podmontowałem, zainstalowałem i git :slight_smile: Jednak co? System normalnioe teraz nie wstaje! Trzeba wyłączać podpisy sterowników! Gra instalowała jakiś driver zabezpieczający. Wywaliłem tę grę, Alcohola 120% i co? Nic, dalej to samo! System działa, ale trzeba wyłączać podpisy sterowników. Normalnie to masz automatyczną naprawę i d**. Jak to naprawić?

Jeśli nie modyfikowałeś ustawień systemowych, to może spróbuj przywrócić system na dzień sprzed instalacji tej gry?

Nie modyfikowałem ustawień żadnych…
Jak w Win11 odpalić przywracanie systemu, bo w menu start tego nie wyszukuje…

Start > wpisujesz „przywracanie systemu”. Otwiera się okienko. Klikasz „przywracanie systemu” > wybierasz któryś tam dzień > akceptujesz i postepujesz zgodnie z komunikatami komputera. Możesz też spróbować wpisać po angielsku „system restore”.

image
:open_mouth:
Systemik normalnie chodzi - wszystkie programy też, ale trzeba włączać go z wymuszeniem wyłączenia certyfikatów sterowników.
image
Tak wygląda instalka tego „sterownika”. Jakiś FrontLine Pro.

To w takim wypadku możesz zaryzykować przywrócenie komputera do ustawień fabrycznych.

image

A może spróbuj użyć jakiegoś deinstalatora typu Revo Uninstaller? Potem wyczyść dysk CCleaerem + czyszczenie rejestru. Może tak będzie łatwiej?

Zerknij jeszcze na tę stronę: Disable driver signature enforcement [Windows Guide]
masz na niej opisane jak po prostu wyłączyć podpisywanie sterowników przez Windows.

Inna strona z nieco bardziej przejrzystą instrukcją: https://www.howtogeek.com/167723/how-to-disable-driver-signature-verification-on-64-bit-windows-8.1-so-that-you-can-install-unsigned-drivers/
lub https://wethegeek.com/how-to-permanently-disable-driver-signature-enforcement-on-windows-10/

A może poszukać, jak to g. FrontLine Pro wywalić?

Możesz, choć akurat podejrzewam, że to jest składnikiem gry, ale niestety pozostałości programów, które zmieniają zabezpieczenia systemowe często zostają w systemie.

Wywaliłem to FrontLine Pro i system zaczął wstawać!
łapcie wywalacza:
FrontLine Pro Remover.zip (146,9 KB)

Uruchamiasz, klikasz OK, restart i koniec.

Co do tych certyfikatów: to ja teraz mam je aktywne, czy nie? Ten tryb testu wyłączyłem, bo na pulpicie był watermark.

Uniter Forever i Nations Forever działają :slight_smile: Jednak Original nie, bo nie mogę znaleźć CD-Key’a - miałem oczywiście go zapisanego gdszieś. Gra oryginał. Miałby ktoś go podać?

No i gratulacje :slight_smile:
A co do certyfikatów to wpisz po prostu polecenie na ich uruchomienie i nawet jak masz je włączone, to nic się nie stanie.

Jakie?

Windows 10 i 11 nie obsługują StarForce (to jest ten twój Frontline Pro, więc to nie Alkohol go zainstalował tylko ty sam zgadzając się na to podczas instalacji gry…), a to zabezpieczenie jest już martwe, więc nikt nie napisze sterowników pod nowe systemy (wszyscy przerzucili się na wirtualne maszyny typu Denuvo). Musisz tę grę… skrakować albo ponownie kupić, tyle że w e-sklepie, albo postawić VMkę z Windows 7 lub starszym (od 8, MS zaczął walczyć z tego rodzaju rakiem wgrywanym do Windowsa) i tam zainstalować grę.

No chyba, że to jakiś inny frontline, wtedy powyższe nie ma sensu.

Dobrze, że ta gra nie uwaliła systemu!

Tak, to jest od StarForce’a. Czyli pozostaje crack, bo nie kupię starego kompa z WinXP do tej gry. Co to jest to Denuvo?

Ale co najśmiejszniejsze, to co? United Forever wstaje… bez FrontLine xD

Jeśli używasz tego komputera do czegoś więcej niż grania to odradzam. Cracki oprócz crackowania gier służą również do instalacji szczurów (RATów), koparek kryptowalut, szyfrantów-wyłudzaczy (ransomware) itp.

Możesz postawić np. XP w wirtualnej maszynie (VirtualBox itp.) i tam zainstalować grę. Ewentualnie odpalić na Linuksie via translator (Wine). Co jest rozsądniejszą formą o ile masz mocny sprzęt lub gra wymaga mocy obliczeniowej kartofla.

Co to jest to Denuvo

Coś co zwiększa wymagania gry o jakieś kilkadziesiąt procent, w zamian za czyste sumienie że nie zmodyfikujesz gry (kraki, czity etc.). Prawie wszystkie gry od dużych wydawców z tego korzystają na PC. Kolejny rak branży.

Ale co najśmiejszniejsze, to co? United Forever wstaje… bez FrontLine xD

Nie pamiętam jak to działa. Odpadłem na czasach SecuRom. Szczególnie, że jak StarForce był nowością to były niezłe cyrki aby skopiować grę (tworzyło się jakieś mini-image, wirtualne napędy musiały emulować to zabezpieczenie itd.). Wolałem wziąć grę, wyjąć z pudełka i włożyć do PS2/XC by po prostu grać, niż się wachlować z tym syfem. :stuck_out_tongue:

Dobra, dam se spokój z Original’em. System działa, United Forever też/

bcdedit /set testsigning on

jak w linkach. Ale skoro Ci już wszystko działa, to chyba nie ma takiej potrzeby.

Wpisalem to i włączył się jakiś tryb testu oraz mial watermark na tapecie pulpitu.

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.