Konkretne problemy z kompem

Witam,

Ostatnio dostałem reprymende od moderatora (pozdro kuz5), doskonale zrozumiałem, wziąłem sobie do serca i się dostosowuje.

No więc tak, mamy w firmie kilka kompów i co tu dużo mówić nikt się za bardzo nimi nie zajmował pod kątem sprawności wydajności czy bezpieczeństwa. A jakieś wady są zgłaszane gdy już jest mocno namieszane.

Podczas startu kompa od kumpeli pojawia się taki komunikat:

Nie można odnależć pliku urządzenia wymaganego do uruchomienia systemu Windows lub aplikacji Windows.

Rejestr systemu lub plik SYSTEM.INI odwołują się do tego pliku urządzenia, który już nie istnieje.

Jeżeli został usunięty przez przypadek, spróbuj odinstalować powiązaną aplikację, przy pomocy programu odinstalowującego lub instalatora programu.

Jeżeli dalej chcesz używać aplikacji powiązanej z tym plikiem urządzenia, spróbuj ponownie zainstalować tę aplikację, aby uzupełnić rakujący plik.


nwlink.vxd

Naciśnij klawisz, aby kontynuować_

Niby pisze co zrobić ale niestety nie mówią mi nic te alecenia:) Gdy już załaduje nam się windows wyskakuje komunikat:

"Problem ze skrótem. Dysk lub połączenie sieciowe, do którego odnosi się skrót "netstart.Ink' jest niedostępne. Sprawdź czy dysk jest włożony prawidłowo i czy zasób sieciowy jest dostępny i spróbuj ponownie'.

Na koniec dodam, że nie da się zrobić windows Update.

Pozdrawiam

Wszystko opisałeś,ale jaki system,czy komp jest w sieci nie wiadomo.

Albo plik trzeba doinstalować do katalogu systemowego,albo usunąć wpisy z rejestru i system.ini - podejrzewam że to system WIN98.

nwlink.vxd - jest dostępny w sieci.

http://www.wgk.waw.pl/forum/viewtopic.php?t=1689

netstart.Ink - to nic nie mówi,skrót do dysku,dysku sieciowego innego,pena itp.

Jak tam szkodniki.

No wiec tak, komp jest na WIN 98se, jest w sieci.

A co do robaków to u nas w firmie sa AVG a to raczej cienkie jest, przynajmniej z moich doswiadczen. A np zaden skaner online mi sienie otworzy bo nie uruchamia sie mi nic w nowym oknie :confused:

Usuwasz tak:

Start -> Uruchom -> Regedit

i później

Edycja -> Znajdź

i wpisz nwlink.vxd

Wpis, który znajdzie - usuwasz. Restart. Jeśli komunikat się pojawi, wyszukujesz odwołanie do nwlink.vxd w pliku system.ini i wykasowujesz.

Dodatkowo polecam naprawę rejestru systemowego:

Przy starcie windowsa F8 , Tryb wierszu i wpisujesz scanreg /fix

Oprócz tego AVG powiedz, czy masz firewalla?

no niestety szef nie przywiązuje wagi do takich rzeczy i szkoda mu na to pieniędzy, nie tłumacze mu już bo to daremne (chodzi mi o firewalla)

To weź darmową alternatywę i skonfiguruj :slight_smile:

Poczytaj -> KLIK

Szkoda, że szef ma takie podejście… Czy jak stanie się nieszczęście, zmieni zdanie :?

Przeskanuj kompy:

Ad-Aware

Spybot

Poza tym alternatywna przeglądarka by mu się przydała… Opera albo Firefox

Skoro to Windows 98 SE, walnij mu Service Packa… Chociaż połata dziury…

Jeżeli to jest ta wersja:

AVG AntiVirus 7.0.323

To dla swojego dobra niech się Twój szef zapozna z tą stroną:

http://www.grisoft.pl/produkty/avg_free.php

No to chyba tym sposobem pan szef zostanie bez antywirusa :expressionless:

Swoją drogą, czy licencja roczna na porządny program antywirusowy dla firmy to jest aż tak dużo?

hmmm no widzicie szef jest ignorantem w tej sprawie a jak sie coś stanie to bedzie się wyżywał (na mnie nie bo se nie dam ale na kumplu co zazwyczaj jest niewinny ale sie boi odezwać hehe). A licencję mamy wykupioną na 2 lata na AVG. Tyle że to kicha.

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 8:12

Poddaje się, niech ten komp wyślą na serwis

Na sam początek skan tymi programami.

:arrow: Panda

:arrow: Kaspersky

:arrow: Mks_vir

:arrow: Trend

:arrow: Dr.Veb

:arrow: Spybot Search & Destroy 1.4

:arrow: Ad-aware SE Personal

:arrow: CWShredder

To powiedz szefowi: “Chyba Pan nie chce, żeby ktoś pozabierał Panu dokumenty z komputera?” Może trafi… :?

A SP oraz skan na syf mógłbyś zrobić… Jak go nie będzie w biurze :expressionless:

Troche się boję efektu heheh bo wszystko sie może wydarzyć jak zainstaluje SP a to jest komp w ksiegowosci i wiesz ważne progsy są na nim poinstalowane. Jak się to by staciło to wiszę.

Dzieki wszystkim:)

;/;/;/;/

To ten komp powinien mieć firewalla, antywirusa z najwyższej półki, poinstaliwane wszystkie poprawki jakie są i gruntowny skan na syf :|:|:|

Czasami przeraża mnie to wszystko… Przecież dużo jest do stracenia… :expressionless:

Ale cóż… Szefostwo zadecydowało 8)

Ale podejrzewam, że jak tak zostanie sytuacja, to niedługo wrócisz tutaj z logiem z HijackThis i problemem typu - trojan, wirus, komp się restartuje, komp sie nie włącza itp…

Ale masz rację:

Dlatego trzeba zrobić kopię danych, i to nie tylko z okazji instalowania SP2, ale dla bezpiczeństwa… No i jakby nie było - to firma Twojego szefa :expressionless:

Pozdrawiam!