Konkurs! Do wygrania dwa notebooki/tablety HP!

Nie, dostaniesz 15 laptopów :stuck_out_tongue:

Czyli mogę uczestniczyć w obydwu (zrobić stronę i prezentacjię)? I dodatkowo kilka prac w Photosynth? I czy zgodę muszę przysłać razem ze zgłoszeniem? Czy może po konkursie jak wygram (albo i nie :twisted: )?

Przeczytaj regulamin konkursu :stuck_out_tongue:

Możesz brać udział w obu konkursach. Zgodę musisz wysłać od razu.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … na+wygrana!

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału szczególnie w części dotyczącej Photosynth - na razie wpłynęło niewiele zgłoszeń i naprawdę są olbrzymie szanse na wygraną :smiley:

Nie zachęcaj tyle to będę miał więcej szans na wygraną :P. I cieszę się że akurat w Photosynth tak mało prac jest jak na razie bo akurat w tym biorę udział 8) .

EDIT:

Czy ktoś ma podobny problem z długim czasem wgrywania zdjęć na serwer Photosynth? Jak testowałem program to zaledwie około 60 zdjęć średniej jakości wgrywało mi się kilka godzin (ok.8 ). Strach się bać co będzie jak będę miał do wgrania na konkurs 200 zdjęć lepszej jakości :twisted: .

no wolno idzie ale nie tak bardzo mi… 160 zdjęć w dość dobrej jakości szło 2h… przy moim necie 1mb/s - 35kb/s up

Teraz już wiem dlaczego tak długo szło. Dlatego że były to zdjęcia na najlepszej jakości 5M :). Teraz testowo robię na gorszej jakości i zobaczę co z tego wyjdzie :).

PS

Fajne masz prace kuhar 8) … rywalizować z tobą to zaszczyt :P.

Nie no te twie są fatanlne, ale szchy mi wyszły…jtro ide na stary rynek w poznaiu i porobie zdjęcia ratusza- planuje z 300-500 :wink:

a co do samej technologi photosynth jak to jakby zesawiennie w 3d zdjęć sie odbywa?? ich servery to jkaoś liczą czy mnój komp podczas wstawiania pracy??

Też się zastanawiam nad tym czy to ich serwery liczą czy program na komputerze. Ale chyba za mało waży ten program żeby takie coś zrobić?

W opisie na dobrych programach wszystko pisze:)

“Sama aplikacja jest jednak w zasadzie jedynie elementem całego systemu, w skład którego poza nią wchodzą witryna internetowa oraz serwery i komputery przetwarzające zdalnie informacje.”

“Do pracy wymagane jest połączenie z Internetem ponieważ zdjęcia przesyłane są na serwery Microsoftu i zdalnie obrabiane.”

Jeżeli chodzi o szybkośc, to wysyłanie kilkudziesięciu moich zdjęc zajeło około 40 minut. Wydaje mi sie, że głowna role odgrywa tutaj szybkośc połączenia internetowego(up) W końcu z opisu wynika, że większośc jest obrabiana u nich, więc trzeba tylko im to dostarczyć.

A znacie może jakiś opis jak te zdalne obrabianie się odbywa? Bo mi już kilka prac źle zrobiło … zamiast łączyć je to rozdzielało na dwie różne części :frowning: , albo gdy robię zdjęcia dookoła czegoś, potem drugi raz ale ze szczegółami to nie potrafi tego połączyć.

więc taki mini poradnik by kuhar:

musisz najpierw dokładnie całość obfotografować, tak, że na jednym zdjęciu są elementy dwóch pozostałych…potem robisz tak samo pod różnymi kontami… na końcu zbliżenia itp…

ważne jest też, by był jakiś punkt orientacyjny, a najlepiej kilka ich, lub, by obiekt posiadał wyraźną tekstórę…no i potrzeba duuuużo zdjęć w dobrej jakości…

mi się teraz na photosynth wrzuca kolejna praca - plac wolności w poznaniu - 600 zdjęć…długo idzie… :smiley:

Ja robię prace średnio po 60 zdjęć, może dlatego tak słabo jest. Ale mi się wrzuca 100 zdjęć w 9 godzin … porażka :frowning: . Powinien ten program być do ściągnięcia, szybko by się na komputerze robiło i od razu efekt było by widać - błędy można by szybko poprawić i dopiero wysyłać. I oczywiście dzięki za tutorialik do Photosynth’a. :smiley:

a ja mam takie pytanko, bo mam konto w windows live które jest potrzebne do stworzenia pracy na konkursy i do maila na którego mam założone to konto nie pamiętam juz hasła i czy bede mieć jakieś problemy z odebraniem ewentualnej nagrody, zaznaczając że zgłoszenie wyśle z innego konta pocztowego

jeszcze jedno która praca ze zgłoszonych do konkursu photosynth wam sie najlepiej podoba, oprócz waszych ( w regulaminie nie ma nic napisanego że nie mozna oceniać przed końcek konkursu), dla ułatwienia dam link do wszystkich zgłoszonych

http://photosynth.net/Search.aspx?query … rogramy.pl

latarnia morska jest moim zdaniem nieźle zrobiona, ale zbyt wiele zdjęć nie jest bezpośrednio związane z głównym tematem fotografii, podobają mi się też całkiem szachy. przy czym zaznaczam, że jednym z głównych kryteriów oceny u mnie jest widok pracy jako ‘point cluod’ (dla tych co niesą obeznani, poeksperymentujcie z dwukrotnym naciśnięciem p)

fasaber

Raczej nie będzie problemu wysłać zgłoszenia z innego konta pocztowego (sam tak zrobię). Moim zdaniem szachy są w porządku, latarnia i pomnik powodzianina. Ja jeszcze nie zgłosiłem prac ale już dopisałem w jednej że to na konkurs aby było łatwiej wyszukiwać.

Mam też pytanie: Czy mogę zgłosić teraz jedną pracę a w następnych dniach inne? Czy raczej wszystkie na raz?

tak : było na poprzedniej stronie, albo pierwszej

o mam:

Ale chodzi mi o to żeby nie było pomyłki czy coś to zgłosić na raz wszystko czy dodawać można kiedy się chce (np. po jednej pracy na dzień). Mam też problem, bo w tagach nie można wstawić “.” i jest tag “dobreprogramypl” i teraz jak ktoś będzie wyszukiwał to pokarze mu tylko kilka prac (te wcześniej dodane mają z “.”) - nie jest to oczywiście jakiś duży problem, ale jak ktoś śledzi na bieżąco losy konkursu to nie znajdzie wszystkich prac.

jeju ale się nad tą kropką rozczulasz…daj po prostu dobreporgramy samo i “jósz”…jak w nazwie będzie pełne z kropką to znjdzie w szukajce :wink:

Tak tylko :wink: . Jako ciekawostkę :P.