Konkurs z diodą a skórka portalu

Czekając dzisiaj na konkurs z dioda, zastanawiałem się kiedy owa dioda wyskoczy. Niestety do 24h zostało jakieś 45 min więc zacząłem zastanawiać się o co chodzi. Na SB zadałem pytanie czy jest dioda. Odpowiedź, jest. Hmm ki czort.
U mnie nie ma na FF, wchodzę więc na inną przeglądarkę, czytaj Operę i no … jest.
Ale jest dlatego, że Opera załadowała mi stronę przypisaną ze skórką avasta. Niestety przy innym wyglądzie strony, diody nie widać.
Mam więc pytanie.
Dlaczego diody nie widać przy innym wyglądzie strony? Trochę to dziwne.

1 polubienie

@Docent @narandill ?

Cytując za http://www.dobreprogramy.pl/Konkurs-z-dioda-powraca-wraz-z-nowa-wersja-Avasta-startujemy-juz-jutro,News,79019.html

“[…] Pojawienie się pytania będzie sygnalizować dioda (“kółeczko” tuż obok logotypu) na stronie głównej naszego portalu, widoczna tylko w skórce premierowej Avasta […]”

2 polubienia

Heh, trzeba było przeczytać wpis o konkursie, a nie tylko obrazki :stuck_out_tongue:

@narandill bardziej mnie ciekawi brak diody na wersji strony dopasowanej do mobile… trochę to dziwne patrząc na udział mobile w statystykach…

1 polubienie

Z merytorycznego punktu widzenia nie jest to dziwne, gdyż zadowala głównego sponsora. Reklamę w tle widać nawet z włączonym blockerem. Trochę bardziej wnerwia aktywność całego tła w sensie linkowania do programu i opisu. Nie wyświetlany jest na dole pasek z linkiem, jak to zwykle bywa po najechaniu na aktywny element.[quote=“gowain, post:4, topic:520898”]
@narandill bardziej mnie ciekawi brak diody na wersji strony dopasowanej do mobile… trochę to dziwne patrząc na udział mobile w statystykach.
[/quote]
Potwierdzam, można oczywiście przełączyć sobie na wersję desktopową albo zmienić user agenta, ale nie za dobrze się ta strona wtedy dopasowuje do pionowego typowego wyświetlacza w smartfonie i nie jest już tak czytelnie. Możliwe, że też chodzi o oglądanie reklamy, której nie widać w wersji mobilnej z założonym blockerem. Bez urazy.

Bloker blokuje zarówno tło jak i “link tła” trzeba tylko napisać odpowiednią regułkę.
Na stronie producenta ad blocków jest cała dokumentacja na nauczenie się tego i późniejszą “personalizację” wyglądu strony/stron.

Pasek z linkiem Ci się nie wyświetla, bo jest ustawiony funkcją napisaną w JavaScript, a tła nie widzisz w blokerze, bo jest w stylu CSS (pliku) inline zakodowane w base64 dla ścisłości.

No tak, jak się czyta wpis po “łebkach”, to tak jest.
Dzięki za wyprostowanie. :slight_smile:

U mnie się kręci kółko. Jak dla mnie to ciężkie te pytania więc nie skorzystam :slight_smile:

Szczegóły techniczne specjalnie mnie nie interesują. Dzięki za wyjaśnienie @Domker. :+1: Taka forma reklamy absolutnie mi nie przeszkadza + inne drobne nieinwazyjne wstawki. Na laptopie wystarcza gest dwoma palcami i można ją wysunąć poza margines.

Natomiast kwestia braku diody konkursowej w wersji mobilnej jest dalej aktualna.

“[…] Pojawienie się pytania będzie sygnalizować dioda (“kółeczko” tuż
obok logotypu) na stronie głównej naszego portalu, widoczna tylko w
skórce premierowej Avasta […]”

A masz w wersji mobilnej skórkę premierową Avast? :sunglasses:

Na mobilnej nie da się captachy zaznaczyć, nawet jak się ustawi “wersja dla komputerów”. Najnowszy Andrut z najnowszym Firefox.

Oczywiście, że tak. Wygląda jakby ktoś o niej zapomniał, albo nie było jej gdzie wcisnąć…

Firefox, to firefox - troche głupi. W wersji mobilnej, to przy domyślnej skórce avasta, nie działa skórka:


Przy wersji dla komputerów działa:

A captcha? Głupie też w fiteroxie. Musiałem w slimjet wyprawiać rytuał z captchami. Ale wyłączyłem ublock origina na DP i po przeładowaniu strony mogłem klikać w captcha, czyli rytuał razy dwa.
No patrzcie - w slimie z ublock originem captcha były i można było wziąć udział w konkursie diody. A w firefoxie nie dało się z ublockiem i tymi samymi filtrami. Ki czort?
W slimie dodatkowo bad ad johnny i działało.

Mam 4.4.4 (nakładka MIUI 7), daje się zaznaczyć w chrome, operze i jakiejś chińskiej domyślnej też. Specjalnie nie aktualizuję, dopóki sprawnie wszystko działa. Mniejsza o większość, nie jest to niezbędne do życia dla takiego szarego usera jak ja.

Ta captcha to masakra. Czas sesji jest krótki a gugiel wymyśla coraz to nowe zadania :wink:

1 polubienie

Czym wyżej jesteś, tym gorsza captcha :wink:

2 polubienia

Google Invisible reCAPTCHA jest jednym z najpopularniejszych zabezpieczeń, aby zniwelować próby wypełniania do minimum warto wiedzieć, dlaczego jesteśmy proszeni o zaznaczanie obrazków w celu weryfikacji - oto czynniki, które są (prawdopodobnie) brane pod uwagę podczas próby zaznaczenia ptaszka:

  • Your IP: Has it been identified as a bot already? Is it a Tor exit node?

  • The resources you load: A simple bot does not load styles or images, since it does not need them. That is a tell tale sign that someone is not human.

  • Sign in: Are you signed in to a Google account? Does that account appear to belong to a real person? (https://support.google.com/accounts/answer/54490?hl=pl)

  • Your behaviour: A human scrolls down the page, moves the mouse around, takes some time between pushing down the mouse button and releasing it. A human does not click the dead center of the check box every time. All this could be mimmicked by a good bot, but it is not easy.

  • Your history: Google knows a lot of your browsing history. Bots usually don’t have a browsing history.

źródła: http://security.stackexchange.com/questions/124532/what-triggers-googles-recaptcha#answer-124540
, http://stackoverflow.com/questions/27286232/how-does-new-google-recaptcha-work
, https://www.google.com/recaptcha/intro/comingsoon/invisiblebeta.html