Konnekt, outlook, wiatrak - problemy

Outlook + Gmail

skonfigurowałem sobie outlooka pod gmaila i mam taki problem:

11wh1.jpg

22jx8.jpg

33dt1.jpg

Co zle skonfigurowałem ? gdzie i jak to poprawić ?

NIE MOGE TAKZE WYSYLAC ODPOWIEDZI NA E-MAILE

Konnekt - aktuaizacje

Gdy ściągam aktualizacje przez konnekta (kilka wtyczek) i one mi się ściągną konnekt się wyłącza i pojawia sie okienko z 3 pytaniami:

1 zainstalowac wtyczki teraz i ponownie uruchomic konnekta

2 nie instalowac teraz

3 usunac aktualizacje z dysku

daje 1 i wtyczki nie instaluja się, konnekt w ogole sie nie włącza i musze usunąć te aktualizacje z dysku aby konnekta odpalić ;/ dlaczego ? mam najnowsza wersje…

WIATRAk

Witam, zakupiłem i zamontowałem sobie wiatrak w obudowie i pisało że mogę regulować jego obroty przez program od płyty głownej lub innny zewnetrzny. Mam zainstalowany program od płyty gdzie reguluje sobie wiatrak od procka i chipestu ale nie mgoe tego którego zamonotwałem przed chwila.

Moje pytanie jest takie, jaki program polecacie zebym mógł sterować tymi 3 wiatrakami, najlepiej 1 program !

tak żeby pokazywał temperatury/obrorty i ktory wiatrak od czego (tylko nie speedfan bo to syf ;o)

http://allegro.pl/item135143466_arctic_ … _6lat.html

Sprawdź czy w ustawieniach zaawansowanych masz odznaczone że serwer wymaga uwierzytelnienia oraz sprawdź jakich portów uzywa gimail bo w outlooku standardowo podstawiają się 25 i 110 a mozliwe że potrzebne są inne znajdź w gimailu jakie

porty mam inne, z strony gmaila, ale gdzie jest to uwierzytelnianie bo nie mgoe znalesc ;/

po pierwsze:

Zaloguj się na stronie Gmaila, Wejdź w ustawienia (na górze okna) --> Zakładka przekazywanie i POP --> Zaznacz “Uaktywnij POP dla wszystkich wiadomości (nawet już pobranych wiadomości)” --> i daj zapisz zmiany

Sprawdź czy działa. Jeśli nie to:

w Outlooku daj Narzędzia --> Wyświetl lub zmień istniejące konta e-mail --> Dalej --> zaznacz konto Gmailowe i daj zmień --> Więcej ustawień --> zakładka serwer wychodzący --> i zaznacz "Serwer wychodzący (SMTP) wymaga uwierzytelnienia --> OK --> dalej --> zakończ.

Numery portów powinny być:

dla SMTP - 25

dla POP3 - 995

A serwery:

dla SMTP: smtp.gmail.com

dla POP3: pop.gmail.com

jak zaznacze to samo sie odznacza

zrobiłem jak pisałeś, ale daje jej sten blad ze nazwa serwera jest nieprawidłowa ;//

a da się zrobić jakoś tak żeby outlook caly czas działał w tray’u a nie minimalizowal sie do paska zadan ?

Jeśli twoje okno wygląda tak:

64c3bf5356b02d6bm.jpg

To wszystko jest OK.

A jak ustawienia, które ci podałem ??

Sprawdziłeś wszystko ??

tak, jest tak samo

A ja widzę na twoim screenie, że nazwę serwera POP3 masz wpisaną pop3.gmail.com

A powinno być: pop.gmail.com

Spokojnie, odetchnij i sprawdź wszystko jeszcze raz dokładnie. I popraw ten pop3

juz chyba znalazłem problem, w kontach e-mail było moje konto i domyślne, nawet jak ustawiłem swoje za domyśle to aoulook korzystał z tego domyślnego a tam było pop3, nie jestem jeszcze pewien ale chyba to było przyczyna :slight_smile:

a powiedz mi jeszcze czy da rade zrobić tak, aby outlok caly czas działał w dolnym prawym rogu (to sie nazywa tray ?) i popierał/odświeżał poczte a nie minimalizowałsię do paska zadań ?

EDIT

dalej nie moge wysłać, ten błąd mi wyskakuje ;/

1ca7.jpg

No tak, ale ja tam znowu widzę pop3.gmail.com zamiast pop.gmail.com

37a027538b2e0473.jpg

Popraw to.

I daj znać

cały problem tkwi w czym dziwnym bo

wchodze do narzedzi / konta e-mail / wyswietl lub zmien istniejace konta e-mail / i tu mam 2… Marcin (moje) i domyslne

w 2 mam ustawione pop.gmail.com i stmp.gmail.com

i nie wiem dlaczego w tych bleadch pisze pop3, wiec chyba to trzeba jeszcze gdzie indziej zmienic, wiem ze to jest troche dziwne i wyglada ze ja tego nie zmieiam z pop3 na pop i dlatego mam problemy ale to jest zmienione na to jak ma byc ;/

i jak daje TESTUJ USTAWIENIA KONTA to mi wyskakuja blad

1se5.jpg

port dla smtp mam ustawiony 25 a dla pop 995

Dobra, ale wrócimy do tego już jutro. Dziś już nie dam rady. Podam ci jeszcze raz wszystkie ustawienia i sprawdzimy krok po kroku. Nie ma lewara - musi działać !!

no to czekam cierpliwie, bo wczęsniej miałem thunderbirda to nawet poczty nie pobierało ;/

No dobra. To jedziemy po kolei:

Z tego co rozumiem to masz skonfigurowane więcej kont.

  • Więc na początku znajdź konto na którym wyskakują ci błędy.

  • usuń je (dobrze abyś pamiętał nazwę użytkownika i hasło) :slight_smile:

I zaczynamy tak:

Narzędzia -> konta e-mail -> dodaj nowe konto email i dalej -> zaznacz pop3 i dalej -> wypełnij poprawnie pola:

  • imię i nazwisko

  • adres e-mail

  • nazwa użytkownika (tu jaszcze raz wpisz pełny adres e-mail)

  • hasło (uwaga na wielkie i małe litery)

  • zaznaczamy ptaszek “zapamiętaj hasło”

  • pop3 (wpisujemy: pop.gmail.com)

  • smtp (wpisujemy: smtp.gmail.com)

Potem przechodzimy do “więcej ustawień…” i tam dajemy tak:

zakładka ogólne: tutaj wpisz tylko nazwę konta - obojętnie jaka

zakładka serwer wychodzący: tutaj postaw ptaszka przy “serwer wychodzący (smtp) wymaga uwierzytelnienia” i zaznacz opcję “użyj tych samych ustawień…” Reszta czysta

zakładka zaawansowane:

  • serwer wychodzący pop3: 995

  • ptaszek przy: "ten serwer wymaga zaszyfrowanego połączenia (SSL)

  • serwer wychodzący (smyp): 25

  • ptaszek przy: "ten serwer wymaga zaszyfrowanego połączenia (SSL)

  • możesz, jeśli chcesz, zaznaczyć opcję "pozostaw kopię wiadomości na serwerze

I daj OK

Teraz naciśnij: “testuj ustawienie konta…” i będziesz wiedział czy wszystko gra. Potem już tylko “zamknij” -> “dalej” -> “zakończ”

Te ustawienia są poprawne na 100%.

wszystko tak jak napisałeś ale zrobiłem jeszcze raz i:

1ln6.jpg

Stary. Kurna, poddaję się. :frowning: Te ustawienia są w 100% ok - sprawdziłem u siebie i wszystko hula aż miło.

Nie wiem jak ci jeszcze pomóc.

Może z innej beczki. Masz Outlock Express ?? Jak tak, to skonfiguruj i sprawdź czy pójdzie.

I daj znać. :slight_smile:

chyba nie mam bo mam outlooka z offica 2003, szkoda ze sie nie da tego u mnie zrobic… ehhhh… wielka szkoda ale dzieki za pomoc

taki błąd wywala jak źle wpisany jest serwer poczty wychodzącej (smtp) zerknij jeszcze raz czy np zamiast kropki nie postawiłeś przecinka albo cuś.

Ma być: smtp.gmail.com

nie jest na 100% dobrze

Outlook jest składnikiem offic’a a outlook express jest składnikiem windowsa - możesz go mieć sprawdź.

Złączono Posta : 10.11.2006 (Pią) 20:42

lub jakiś inny program pocztowy, żeby sprawdzić cholewa to twoje konto.