Konqueror - spolszczenie i instalacja flasha

Witam

zainstalowałem w/w przeglądarke ?(firefox co 10 min się zawiesza przy oglądaniu filmików on-line ,a pod operą nic nie działa)

1. Jak spolszczyć Konqueror ?

2. Jak zainstalować w niej flasha ? (możliwość oglądanie youtube)

3. Jak dodać paset wyszukiwania gogle ?

dziękuję za pomoc

dystrybucja ubuntu 7.10 ,środowisko gnome

Nie napisałeś jaka dystrybucja. Np. pod Ubuntu jest paczka kde-i18n-pl ← powinno wystarczyć.

Właściwie nie napisałeś, która wersja Konquerora, ale zakładam, że 3.5.x. On chyba powinien sam zapytać o instalację flasha, no ale jeśli tak nie jest to są paczki zaczynające się od konqueror- (przynajmniej w Ubuntu, a więc pewnie i w Debianie) gdzie jest na pewno gnash.

Co paska wyszukiwania, to jest nim pasek adresu, wystarczy frazę poprzedzić google: lub gg: ← do skonfigurowania pod Konfiguracja → Skróty sieciowe.

Więcej info znajdziesz na pewno na forum o dystrybucji której używasz.

spolszczenie działa :slight_smile:

ale gnash nie za bardzo , mieli w miejscu i wyświetla nieprawidłowo grafike w playerze

9041ef70b48ec05dm.png

konqueror-plugin-gnash 0.8.1-0ubuntu3

wojownik

[-X Jak byś się troszkę postarał to byś znalazł że pod operą http://snapshot.opera.com/unix/snapshot-1887/intel-linux/ tu ded np static wszystko działa .Flesza zainstaluj plik językowy polski mniemam że sam znajdziesz i poradzisz sobie ze ścieżką.

Co do Konquerora, to usuń gnasha i zainstaluj konqueror-nplugins - coś w tym stylu. Ja mam jeszcze paczkę konq-plugins - ma zainstalowane obydwie, więc nie wiem, która jakie dodaje funkcje, ale jest wśród nich tez osobny pasek wyszukiwania.

odinstalowałem gnasha , pakiet który opisałeś był już zainstalowany , teraz nie ma nawet okna tylko info zainstaluj flasha … :expressionless:

adami wiem ,żle napisałem , mi pod opera flash działał do aktualizacji potem przestał ,a jak dzialal i otwierałem nowe okno to zamiast filmu tyło szare tło - opery nie chce

Konqueror -->> Narzędzia -->> Ustawienia: Konqueror -->> Wtyczki -->> ustawiasz ścieżki i znajdź nowe wtyczki.

ekstra - działa :stuck_out_tongue:

zawsze mogę na Ciebie liczyć , dziękuję wszystkim

jeszcze pytania

jak ustawić stronę startową ? (nie mogę sie dopatrzeć ) i jak jest ze sprawdzaniem pisowni ? jakie kodowanie włączyć i czy jest tak samo dobre jak w fx?

Z racji, że Konqueror to jednocześnie przeglądarka internetowa jak i plików, to da się ustawić tylko katalog domowy - ale to działa właściwie, jak strona domowa, przestawiłem i problemów nie robi bo i tak korzysta z (pewnie) $HOME. To jest w Zachowanie → katalog domowy. Kodowanie mam na automatyczne. A sprawdzanie pisowni jest w standardzie chyba nawet, ale u mnie nie działa, może brakuje jakiejś paczki z KDE.