Konsekwencje błędu w rejestrze

Witam wczoraj przestał mi działać komputer tj. najpierw nie chciał się włączyć pojawiał się taki ekran ze nie może zostać uruchomiony bo nie ma pliku windows/system32/system czy jakoś tak szukałem już na Googlach i tam było rozwiązanie na stornie Microsoftu te w wierszu poleceń polecenia jednak to nic nie dało. W sumie raz się nawet pokazywało ładowanie windowsa ale później się resetował sam. Postanowiłem nałożyć windows jednak podczas instalacji także się resetuje. Wyjąłem baterie z biosu na chwile i włożyłem ponownie teraz jest taki problem że pokazuje mi coś takiego

2ab411e91654ade4m.jpg

a gdy próbuje zainstalować windowsa to pokazuje mi że nie wykrywa żadnych dysków i żeby nacisnąć F3 żeby zakończyć.

(Z komputerem nie miałem problemów 4 lata i jest tam dużo przydatnych, prywatnych, potrzebnych rzeczy dlatego jakby był jakiś sposób coś poza formatem to proszę o rady) no i powiedźcie co zrobić żeby widział dyski.

Dzieki i mam nadzieje że ktoś zrobi mi prezent na urodziny i dokona trafnej porady która uratuje mi kompa . Pozdro

chasim , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wyłącz komputer w ogóle, także z sieci(!), wyjmij jeszcze raz bateryjkę BIOSu, zewrzyj czymś metalowym jej zaciski na płycie głównej oraz (jeśli jest) przełóż na chwilę zworkę “zerowania” CMOSa BIOSU i po chwili wróć ze zworką na poprzednią pozycję! Zworkę powinieneś znaleźć w okolicy bateryjki. Po wstawieniu bateryjki z powrotem na płytę, uruchom komputer, od razu zatrzymując bootowanie (chyba klawiszem Delete) na BIOSie. Przejdź na BIOSie do pozycji (poszukaj!) pn. (mniej więcej) Load Optymized Defaults lub jakoś podobnie i uruchom tę pozycję (Enter), potwierdź zmiany (chyba klawisz F10, pewnie jeszcze gdzieś będzie Y (Yes)) i zrestartuj komputer, pozwalając tym razem już na pełne uruchomienie systemu. Rezultat opisz na forum.

Dodane 24.02.2011 (Cz) 14:30

Jesli masz dwa (lub więcej) dysków twardych, to podczas powyższych czynności odłącz kable (taśmy?), czyli zasilanie od tego dysku(ów), na którym nie ma systemu operacyjnego Windows.

Zrobiłem tak jak pisałeś dalej to samo… kliknałem TAB tak jak pisało na tam tym ekranie co przesłałem zdjęcie i pojawiło się takie coś nic więcej z tym nie ma co zrobić.60f1a89589c0c291m.jpg

To, co pokazujesz na fotce jest fragmentem BIOSu. Niestety, nie widać co pisze powyżej pozycji zaznaczonej na czerwono. Jakim klawiszem zatrzymujesz bootowanie, aby wejść do BIOSu? Powinien to być prawdopodobnie “Delete”. Po czym powinieneś znaleźć pozycję Load Optymized Dafaults i ją uruchomić.

Podaj jednak pełną nazwę płyty głównej (jeśli to komputer stacjonarny) lub, jeśli to laptop, jego model.

Hej,

W BIOS’ie poszukaj opcji RAID i ją dezaktywuj (Disable) - komunikat informuje bowiem, że jest włączona funkcja macierzy dysków (RAID), a przy jednym dysku stworzyć jej nie ma możliwości, więc komputer się buntuje. Najlepiej - jeśli możesz - wejdź do BIOS’ a i porób fotki ustawieniom i wrzuć an forum.

:arrow: Jaką dokładnie masz płytę główną??

Pozdrawiam,

Dimatheus