Konsekwencje zmiany sposobu wybierania numerów lokalnych

Jak zapewne wiecie od dzisiaj (05.12) Chcąc zrealizować lokalne połączenie telefoniczne należy dotychczasowy numer poprzedzić sekwencją 0-kierunkowy (np. 0-22 dla Warszawy).

Czy w związku z tym ktoś wie jak będzie wyglądała następująca sytuacja.

Do tej pory przy połaczeniach lokalnych korzystałem z TP SA, natomiast przy połaczeniach międzymiastowych oraz z sieciami komórkowymi miałem złożone stałe zlecenie automatycznego prefiksu do operatora o nazwie NOM. Konsekwencją tego było to, że po wybraniu 0 automatycznie wybierany był prefiks NOMu.

Czy teraz telefonując “lokalnie” będę dalej korzystał z Tepsy czy też (z powodu konieczności wybrania 0) rozmowyte będą realizowane przez NOM, który również ma w swojej ofercie połączenia lokalne.

Oczywiście spróbuję dowiedzieć się teo w NOMie ale interesuje mnie, czy jedną z konsekwencji zmiany relizacji połączeń lokalnych jest również konieczność ewentualnego zadeklarowania opreatora na ten rodzaj rozmów czy też niezależnie od tej zmiany opreator połączeń lokalnych pozostaje też sam.

Własnie mam prawie identyczny problem. Korzystam z TP oraz Tele2. W Tele2 rozmowy w weekendy i w godzinach od 18-8 rano mam darmowe. Wykręcam je przez 0-15 (czyli moj kierunkowy). Dajmy na to w sobotę zadzwonię do znajomego i będe rozmiawiał godzine, a tu się okaże, że rachunek przyjdzie mi na TP i wtopa.

sdar ja myślę, że operatorzy naszych sieci (czyli u Ciebie NOM a u mnie Tele2) powiedzą nam jak trzeba będzie wykręcać numery.

Zerknij tu,ale czy to co ci wyjaśni:

http://tp.pl/prt/pl/o_tp/serwis_prasowy … ?_a=504752

Możesz zerknąć też tu http://czestochowa.naszemiasto.pl/wydar … 43800.html

Jeśli chodzi o NOM to chyba najlepiej dowiedzieć się u źródła czyli http://www.nom1044.pl/index.php?section=kontakt

w przypadku innych operatorów podobnie oni odpowiedzą najlepiej a nie TP

Tak sie pisze o wybieraniu numerow w tele2 teraz: "abonenci TP korzystający z preselekcji Tele2 są w uprzywilejowanej pozycji i nie muszą wybierać numeru operatora - wystarczy, że wybiorą numer 10-cyfrowy, przypomina spółka Tele2 Polska. " ( http://www.di.com.pl/news/12132,0.html )

Jesli masz watpliwosci zerknij sobie na http://www.tele2.pl

:slight_smile:

jeśli masz uruchomioną preselekcję Tele2, to nie ma możliwości, żeby centrala lączyła cię z innym operatorem. czy rozmawiasz lokalnie czy też międzymiastowo.

także bez obaw. to tylko technologia:)