Konsekwencje zmiany sposobu wybierania numerów lokalnych


(sdar) #1

Jak zapewne wiecie od dzisiaj (05.12) Chcąc zrealizować lokalne połączenie telefoniczne należy dotychczasowy numer poprzedzić sekwencją 0-kierunkowy (np. 0-22 dla Warszawy).

Czy w związku z tym ktoś wie jak będzie wyglądała następująca sytuacja.

Do tej pory przy połaczeniach lokalnych korzystałem z TP SA, natomiast przy połaczeniach międzymiastowych oraz z sieciami komórkowymi miałem złożone stałe zlecenie automatycznego prefiksu do operatora o nazwie NOM. Konsekwencją tego było to, że po wybraniu 0 automatycznie wybierany był prefiks NOMu.

Czy teraz telefonując "lokalnie" będę dalej korzystał z Tepsy czy też (z powodu konieczności wybrania 0) rozmowyte będą realizowane przez NOM, który również ma w swojej ofercie połączenia lokalne.

Oczywiście spróbuję dowiedzieć się teo w NOMie ale interesuje mnie, czy jedną z konsekwencji zmiany relizacji połączeń lokalnych jest również konieczność ewentualnego zadeklarowania opreatora na ten rodzaj rozmów czy też niezależnie od tej zmiany opreator połączeń lokalnych pozostaje też sam.


(Krzysieknd2) #2

Własnie mam prawie identyczny problem. Korzystam z TP oraz Tele2. W Tele2 rozmowy w weekendy i w godzinach od 18-8 rano mam darmowe. Wykręcam je przez 0-15 (czyli moj kierunkowy). Dajmy na to w sobotę zadzwonię do znajomego i będe rozmiawiał godzine, a tu się okaże, że rachunek przyjdzie mi na TP i wtopa.

sdar ja myślę, że operatorzy naszych sieci (czyli u Ciebie NOM a u mnie Tele2) powiedzą nam jak trzeba będzie wykręcać numery.


(Jas Mo) #3

Zerknij tu,ale czy to co ci wyjaśni:

http://tp.pl/prt/pl/o_tp/serwis_prasowy … ?_a=504752


(Zizi) #4

Możesz zerknąć też tu http://czestochowa.naszemiasto.pl/wydar … 43800.html


(Zbiwis) #5

Jeśli chodzi o NOM to chyba najlepiej dowiedzieć się u źródła czyli http://www.nom1044.pl/index.php?section=kontakt

w przypadku innych operatorów podobnie oni odpowiedzą najlepiej a nie TP


(Arwena001) #6

Tak sie pisze o wybieraniu numerow w tele2 teraz: "abonenci TP korzystający z preselekcji Tele2 są w uprzywilejowanej pozycji i nie muszą wybierać numeru operatora - wystarczy, że wybiorą numer 10-cyfrowy, przypomina spółka Tele2 Polska. " ( http://www.di.com.pl/news/12132,0.html )

Jesli masz watpliwosci zerknij sobie na http://www.tele2.pl

:slight_smile:


(Danwro) #7

jeśli masz uruchomioną preselekcję Tele2, to nie ma możliwości, żeby centrala lączyła cię z innym operatorem. czy rozmawiasz lokalnie czy też międzymiastowo.

także bez obaw. to tylko technologia:)