Konserwacja coolera i wiatraka

Witam, mam pytanko a w sumie dylemat. Zachciało mi się czyszczenia wentyla na procesorze, no bo i była potrzeba. Zabity kurzem. Udało mi się wyjąć wiatrak, dmuchnołem, zakaszlałem i włożyłem z powrotem i jest ok. tak przynajmnie mi się wydaje (w spokoju temp. 49 na ostro 65 stop) Ale gryzie mnie owa pasta na procesorze. Czy moż powinienem ją wymienić? Nie wiem czy zawsze po czyszczeniu trzeba ją wymieniać i gdzie można ją kupić? :o :o

Z pastą jest różnie.

Ja nie zmieniałem pasty przez 1,5 roku i nic złego się nie działo.

Inni zmieniają 2 razy w roku.

Jeżeli demontowałeś radiator, należało na nowo posmarować procesor pastą.

Kupisz ją w każdym sklepie komputerowym.

Nie kupuj najtańszej, warto wydać trochę więcej na dobrej jakości pastę.

a przez 1,5 roku nie wyjmowałes radjatora?

Nie, bo nic niepokojącego się nie działo.

Temperatura była taka sama jak na początku…

a co sądzisz o podanych tęperaturach mojego procka? zwarzywszy na tęperaturę otoczenia? :smiley:

Nie napisałeś najważniejszego - jaki to procesor.

Dokładna nazwa i model.

Trochę wysoka tepmeratura nawet na mocny procesor :?

Kup nową pastę termoprzewodzącą i wymień,temperatura spadnie o kilka *C.

Pentium 4, 3.0 GHz

Złączono Posta : 22.07.2006 (Sob) 21:06

a jeśli już mowa o wymianie tej pasty to może mógłbym prosić o mały instruktarz.

Ja mam kompa od 3 - 4 lat nie zmieniałem jeszcze pasty termoprzewodzącej od tej seryjnej, raz czyściłem wiatrak ale nie rdiator, temperatura zawsze wynosi ponad 65 stopni i jeszcze się nic nie schajczyło. Czyściłbym kompa od środka gdyby mi się chciało te all kable odłączać, zresza dzisiaj zetre kurz jutro jest znowu.

może i masz rację że robię z igły widły, zaczołem się martwić jak zainstalowałem speedfana. Pokazał mi że procesor płonie. Ale zwarzywszy że od pół roku nic się nie dzialo to może jest ok. A i pogoda zapewne dokłada tu swoje.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248&

witam. mam takiego samego procka i temp 65-80 C! !!

A może problem w odczycie temperatury - przekłamania.

Sprawdzaj w biosie lub termometr cyfrowy z sondą i pomiar w kilku miejscach coolera.

Jeśli cooler dobry i pasta dobra - jak tam chłodzenie w budzie, jak ustawiona jednostka może gdzieś w biurku i brak cyrkulacji powietrza.

Nakładanie pasty - sprawdź wszystko.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=72248