Konserwacja drukarki

Gdzie znajdę strony, które opisują proces konserwacji drukarki Brother DCP-J105 i czy sam mam się zabierać za ten proces(nie mam pojęcia o drukarkach) czy lepiej zanieść ją do serwisu dodam że drukarka jest jeszcze na gwarancji.

Co masz na myśli pisząc o procesie konserwacji? Drukarka nie pracuje tak jak powinna i chcesz ją regenerować?

Jak jest na gwarancji, a nie pracuje tak jak producent przewidział, to nie kombinuj tylko oddawaj na naprawę gwarancyjną.

Bo mi drukuje puste kartki i sklepie komputerowym powiedzieli mi, że trzeba dokonać konserwacji, bo drukarka długi czas stała bez prądu.

Czyli zaschnięte tusze?
Wykonaj kilka razy czyszczenie głowicy http://download.brother.com/welcome/doc003208/cv_dcp100_pol_busr.pdf
Jak nie pomoże to trzeba będzie ją przepłukać specjalnym płynem do czyszczenia zaschniętych głowic/jakimś rozcieńczalnikiem. Najlepiej będzie to zlecić serwisowi, bo może być konieczne zdemontowanie głowicy.

Ja tylko dodam, że w moim Epsonie jak już nic nie pomagało i miałem wyrzucić, to wyciągnąłem tusze, wyjechałem karetką na środek. Na strzykawkę założyłem pasujący do wlotu tuszu (gdzie wchodzi zwyczaknie kardridż) wężyk akwariowy. Pod karetkę podkładałem złożone na 2-3 razy ręczniki kuchenne papierowe i przepychałem przez to b. powoli b. ciepłą wodę. Pomogło

Prostszą sprawą byłoby wymiana tych dziwnych kardridży na nowe. Niekoniecznie oryginalne. Ja tak robię od paru lat i jest gitara.

Jakich kardridży ?

No rzecz jasna tych, które są zainstalowane oryginalnie w drukarce.Otwierasz klapkę po prawej stronie obudowy, wyciągasz stare kardridże i zastępujesz je nowymi. I ot po sprawie winno być.

W tym Brotherze jak i moim Epsonie to są zbiorczniki z tuszem - głowica drukująca z dyszami jest zamontowana w drukarce w karetce.

1 polubienie

Drogi kolego. Albo piszesz o “Epson-ie”, albo o “Brother”. Jeśli “Brother” wyrzuca ci czyste kartki bez jakiegokolwiek druku to na pewno kardridże są do wymiany. A poza tym w każdym porządnym sklepie tusze są zabezpieczone folią i nawet nie wiem ile mogą tam stać to po ich zainstalowaniu powinna drukarka działać od razu. W tym przypadku pozostaje zwrócić sprzęt na gwarancję.

Drogi kolego, jak dysze są zatkane, to wymiana zbiorniczkiem z tuszu niewiele da - to tak, jakby wymieniać zbiornik z paliwem i od nowa zatankować a zatkany jest filtr paliwa. W tym celu właśnie jest procedura czysczenia drukarki, lub bardziej ekstremalna metody jak specjalnie tusze, które zamiast barwnika mają płyn czyszczący; inna sprawa, że większość obecnie produkowanych drukarek z 4 zasobnikami (CMYK) przy skończeniu się jednego z kolorów (od tego jest zaszyta w nim elektronika) nie pozwala nawet wykonać druku i nakazuje wymianę tuszu - to ma właśnie zapobiegać zasychaniu głowic.