Konserwacja kompa, a po niej niestabilność?

przeczyściłem zasilacz, grafikę, cpu fan, chipset fan i wszystko włączyło się cicho… Niestety komp zaczął się wieszać przed windą pomyślałem że rozłoże i złoże wszystko jeszcze raz… nie dało rady, po paru resach komp w ogóle wieszał się na startowaniu grafy, biosu, czytanie hdd… po wyciągnięciu baterii z MoBo powstał ale (ATHLON 1,4 TB) CPU na 1,05GHz… przestawiłem mu szynę bo ją zmienił na właściwą i znów wieszanie się:/ próbowałem znaleźć złoty środek… 1,1 ghz , płyty nie uszkodziłem i wszystko jest w stanie takim jak przed konserwacją macie pomysł o co chodzi i jak to zmienić?? ahaaa na częstotliwościach między 1,1-1,375 ghz komp się włącza do windy i tam po kilku sek umiera i domaga się resta!!

A temperatura się podniosła, zmalała?

temperatur cpu-57*C, chipset-28*C

szczerze to radiator na cpu jest obojętny w sensie temperatury, nie odczuwa się jakiejś większej temp.

A co dziwne to AIDA wykryła mi teraz cpu jako 5.25x210 (hmm z tego co wiem mnożnik na tym cpu to 10.5 i jest zablokowany)

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 9:27

A się szczerze przyanam że to nie mój komp i nie wiem jak byłlo z temp przed bo nie sprawdzałem

Sprawdź ewentualnie czy jakiejś zworki nie wywaliłeś , czy nie zrobiłeś gdzieś zwrcia na plycie jakimś worem metalowym , przemuchaj sloty , posprawdzaj wszystkie łączówki czy jakiś kabelek się nie przełamał lub nie ma zimnego lutu. Ewentualnie po prostu jakieś mechaniczne uszkodzenie plyty lub innego zespołu powstałe przy demontażu.

wszystko wczoraj przepatrzyłem i nic nie znalazłem ścieżki na MoBo wyglądają raczej dobrze, kondensatory też zworek nie tykałem i też z tego co mi się wydaje były dobrze, nie wiem wszystko wydaje się być jak było, a nie jest:/

Spróbuj odpalić bez obudowy np na stole, może jest przebicie na obudowie.

przed dotykaniem części uziemiłeś się (np dotknięcie nie pomalowanej części kaloryfera dla ściągnięcia z siebie ładunków)? Czasami można takim sposobem załatwić sprzęt i śladu nie ma.

Może wyjmowałeś kości pamięci i zamieniłeś je miejscami ?

posprawdzaj czy czasem niewłożyłeś czegoś w inne miejsce np. jak kolega wyżej napisał, jak konserwowałem kompa podłączyłem dysk do innego wejścia i komp niedziałał.

nie rozładowałem się przed konserwacją:| a zdyskiem nie wiem czy na samej górxze też były jazdy bo nie łapał i ch teraz łapie ale kosztem CPU:|

Złączono Posta : 12.04.2007 (Czw) 13:57

a jeżeli jest problem z tym rozładowaniem to zostawienie kompa odciętego od zasilania na apre godzin żeby MoBo sie rozładowało powinno pomóc??