Konserwacja laptopa

Witam mam pytanie odośnie sposobów konserwacji laptopa. Mam od jakiegoś czasu i jeszcze nic przy nim nie robiłem. Czym najlepiej czyścić matrycę, klawiaturę (z kurzu) bo to oczywiste że laptopy używane w różnych miejscach ulegają zakurzeniu. Jkaieś środki stosować?? Pamier raczej odpada bo kiedyś chcialem przetrzeć monitor i papierem go PORYSOWAŁEM. Wiem że nie należy stosować jakiejś przykładowo mokrej ścierki bo to również nie jet dobre dla lapka. Może przecierać taką “Magiczną ściereczką” z firmy od tych niezrdzewnych garków w których gotuje sie bez wody co?? :slight_smile: Mam taką w zanadrzu i nie wiem czy to bedzie dobry pomysł. Poazatym jak się zachować w przypadku zalania klawiatury czymkolwiek?? Nie rozkręcać (bo stracę gwarancję) ale czy może osyszać na kloryferze lub suszarką?

Liczę na odpowiedzi. Pozatym jeśli mogę zapytać na tym formu: czy ktoś wie gdzie teraz jest formu z portalu tweak? Nie zaglądałem na niego jakichś czas i przegapiłem chyba jego przebudowę i teraz nie mogę na niego trafić. Tam z pewnością odpowiedzileiby na moje pytania.

Pozdro

fider

Pracuje na laptopach zarówno w pracy, jak i w domu. Jeśli chodzi o czyszczenie monitora, ja z powodzeniem stosuję spray do czyszcsenia ciekłokrystalicznych oraz dość delikatnie ręcznik papierowy (nie za twardy, bo porysuje, ale i nie miękki, bo zostawi mnóstwo paprochów. Do klawiatury najlepsze jest sprężone powietrze (ok. 25 zł), ale dobre płuca też sobie z tym poradzą. Jeśli chodzi o zalanie klawiatury, cóż - najlepiej pić wszędzie, ale nie przy laptopie.

Pozdrawiam :slight_smile:

W sytuacji, gdy matryca laptopa nie jest zbyt zabrudzona, przecieram ekran szmatką do okularów, którą mozna kupić za 10 złotych w dowolnym optyku

Jeśli ekran jest zabrudzony to proponuję czystą, ciepłą wodę i jakąś delikatną ściereczkę nie pozostawiającą kłaczków. Absolutnie żadnych detergentów!

Co do klawiatury to tak samo jak mój szanowny poprzednik, używam sprężonego powietrza i w razie poważniejszych zabrudzeń także czysta woda+ściereczka

A ja używam do klawiatury/touchpada i po bokach matrycy zwykłego odkurzacza. Oczywiście z końcówką tzw. szeroką (bez szczoteczek itp.) i trzymam tą końcówkę węża odkurzacza w pewnej odległości (1-2) palce od kompa. Odkurzam czasami szczeliny wentylacyjne kompa.

A samą matryce - miękką szmateczką, którą stosuje tylko i wyłącznie do kompa, nawilżoną (też lekko) w ciepłej wodzie i jest cacy.

tutaj masz temat o czyszczeniu wyświetlacza LCD

http://forum.purepc.pl/

Dziękuję za odpowiedzi. Coś sobie z pewnością wybiorę :smiley:

Przetesuję na jakimś TV szmatkę czy nie zostawia kłaków i dopiero wówczas dotknę nią mój sprzęt.

Dzięki równeiż za link do forum tweak.