Konsola odzyskiawania systemu Vista

Hej!

Dostałem niedawno nowego lapka i jak to w nowych lapkach była zainstalowana vista :confused: Kiedy dostałem kompa zrobiłem jakąś kopię partycji recovery na dvd (jakiś program był do tego) i recovery partycja był na dysku d natomiast c zajmował 290gb. Na początku podzieliłem dysk c na 2 i wyszło 150gb c 140gb e + recovery na d. Jako że mi się nie podobało ustawienia literek zmieniłem i ostatecznie recovery było na e. Z tego powodu że na viście się nie dało pracować zainstalowałem XP. Podczas instalacji ponownie podzieliłem dyski i teraz mam tak:

c: 60gb (XP)

d: 140gb

e: 90gb

h: 8gb (recovery)

W najbliższych dniach jeszcze raz podzielę dyski ponieważ chcę zainstalować Ubuntu. Moje pytanie brzmi czy po takich kombinacjach z partycjami recovery mi się wczyta? Kiedyś miałem obraz zrobiony paragon hard disk managerem i po modyfikacji wielkości partycji nie chciał się wczytać :frowning: Jak będzie tu? Aha i jeszcze jedno takie pytanko czy muszę tworzyć partycję SWAP przy linuxie skoro mam 3 gb ramu?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź

  1. Moim zdaniem tak. Recovery powinno się wczytać.

  2. Nie nie musisz. Partycję SWAP tworzy się w wypadku jak się ma mało pamięci RAM.

SyntaxError , w przypadku istnienia na dysku partycji recovery podczas tworzenia, zmieniania rozmiaru, należy szczególnie uważać, aby przypadkowo nie uszkodzić tejże partycji. Jeżeli nie zmienisz hierarchii partycji w MBR (recovery jako pierwsza), to nic złego nie powinno się stać, natomiast co do zmiany jej wielkości, nie polecam :expressionless:

Nie no recovery nie zamierzam ruszać :slight_smile: No to mam nadzieję że się wczyta :slight_smile:

Dzięki za info

Tylko mam jeszcze jedną uwagę. Mianowicie jak będziesz przywracał system z płyty recovery to sformatuj wcześniej dysk c: :wink: