Konsola odzyskiwania i edytowanie pliku

Witam, jak można edytować plik z konsoli odzyskiwania systemu spod windowsa XP? Przeglądałem polecenia ale nie mogę znaleźć tam edit lub inny edytor. Linux LIve odpada, ponieważ system plikow jest Ntfs. Mam pytanie, czy jest taka możliwość by edytować plik z płyty windowsa na partycji ntfs? A może zna ktoś program który jest bootowalny z możliwością edycji plików? Prosiłbym o pomoc.

Tak sobie googlnąłem , nie wiem czy to właśnie o to Ci chodzi ale trafiłem na Live Cd Ploplinux z odczytem i zapisem na NTFS , jeśli nie o to biega to po prostu zignoruj co napisałem :smiley:

hmm, no nagrałem to disto ale ono nie podmontowuje żadnych dysków (tak jak knopix ), a czy jest jakis edytor spod konsoli windowsa do edycji i zapisu pliku na ntfs? Albo moze się orientuje ktoś czy ta obsługa ntfs dopiero będzie w knopiksie czy jak? No musze edytować plik (i oczywiście go zapisac) na dysku, a nie mogę, bo trochę zwariowałem, że winda standardowo nie ma edytora, a ma jakieś niepotrzebne polecenia np typu: type, co mi po type jak nie ma edit? Dalej proszę o pomoc.

Aha dodam jeszcze, że nie chodzi tyle o podmontowanie dysku, ale o to że niby pisze tam w pliku readme.txt że w kat. pluspack jest niby plik ntfs.zip i ntfs.tgz

Problem w tym, że ich tam nie ma! !!

Te pliki masz znajdziesz w swoim Wintendo , sam tworzysz sobie taką paczuszkę

Wintendo a co tzn :mrgreen: A jak je umieścić > dograć na płycie? A potem co mam je za każdym takim razem kompilować? Może znasz jakieś inne distro Live co by miało już samo w sobie obsługe ntfs? Czytałem coś o Knopiksie że niby ma mieć, czy ma, ale nie ma. Więc może dopiero będzie miało :o Ale jazda z tym durnym ntfs :evil:

Myśle że żadne nie ma ze względu na prawa do tych plików , trzeba je sobie samemu dołączyć inaczej nie idzie niestety , a co do tego że jazda to niestety owszem.

Jaki plik chcesz zedytować tak na marginesie ?

boot.ini

O kant **** rozczaść ten ntfs, w ogóle to porażka MS ze dali taką konsole ratunkową, za wiele to ona poleceń nie ma :twisted:

Ale właśnie nowy knopix ma mieć obsługę NTFS odczyt/zapis tylko właśnie w nie wiem czy ma, czy dopiero będzie miał ?

Złączono Posta : 01.07.2006 (Sob) 22:06

a jeszcze ma jedno pytanko, czy do tego katalogu wystarczy zrzucić sam plik ntfs spod windowsa i będzie działać? Bo już zwariowałem. Czy może ma być coś w stylu captive?