Konsola PS4 Czy Komputer różnice zalety/wady

Cześć poważnie zastanawiam się nad wyborem między nadchodzącą konsolą PS4 (ewentualnie Xone)a komputerem. Nie mogę się zdecydować co by mi bardziej podpasywało z jednej strony fajnie posiedzieć z znajomymi i pograć sobie na padzie pod TV w fajne gierki MP. Zwłaszcza gdy posiadam już jeden w miarę mocny komputer lecz on nie jest moją własnością ,ale mogę grywać na nim często.Sam osobiście grywam praktycznie w gry Moba na swoim sprzęcie ,który nie imponuję ,ale starcza na podstawowe czynności. Dylemat mam taki czy wymienić ten komputer na nowszy czy kupić konsole.

Z grubsza przedstawiłem swoją pierwszą sprawę teraz mam pytanie odnoście parametrów konsoli oraz komputera.Zakładając ,że mam fundusz 3000 zł na komputer nie wliczając monitora myszki klaw itd. To czy ten komputer jest w stanie dorównać takiej konsoli pod względem wydajności klatek fps oraz jakości obrazu ?

Chciałbym znać wasze opinie,ale w miarę obiektywne. Mam nadzieje,że ten temat nie wzburzy konfliktów między fanami konsol oraz Pc.

Komp za dzisiejsze 3K będzie gniótł :slight_smile: konsole pod każdym względem. Tekstury PC vs KONSOLE zawsze będą lepiej wyglądać na PC bo on ma o wiele więcej mocy w zapasie pomimo tego co się mówi o next-genowych konsolach. Wydajność/fps przez długi czas będziesz bujał na 60-fpsach przy max detalach na PC i raczej szybko się to nie zmieni.

Kolejnym aspektem jest fakt, że gry na PC są często o niemal 50-100zł tańsze w dniu premiery niż ich konsolowe odpowiedniki :slight_smile:

Pamiętaj też, że wielu dobrych gier na konsoli nie ma (tak samo na PC)

Ale na dobrym kompie pójdzie emulator PS2, który miał sporo dobrych gier; a część z nowszych (jeśli się interesują) są też na PC

Dodatkowo na PC też da się grać Padami (ale trzeba kupić ich pewnie za 500zł [4 pady])

Fervi

konsola ma tę zaletę, że zazwyczaj uruchamiasz grę i ona działa. nie trzeba kombinować gdy coś zacznie się sypać/krzaczyć. nie ma “zabawy” w instalowanie odpowiednich sterowników, dodat. programów/bibliotek itp. niestety jednak działanie konsoli jest w znaczmy stopniu uzależnione od “widzimisię” producenta - firmware ograniczający funkcjonalność, różnego rodzaju blokady itp. no i ceny gier (na używki z tego co się orientuje nie ma co liczyć, bo producenci konsol to ograniczyli). co do pc to zależy ile na niego przeznaczysz. jeśli podobną kwotę co na konsolę to będzie to sprzęt, który będzie oferował przyzwoity zapas mocy na przyszłość. gdy zacznie mu brakować pary, to można zawsze coś dołożyć, zmienić. z konsolą tego nie zrobisz. z tym, że jak już pomniałem za, np. 4 lata kupisz grę na ps4 i ona będzie działać, a ta sama gra na pc może “zarżnąć” blaszaka.

no i pozostaje jeszcze katalog gier. nie wszystkie gry dostępne są na wszystkie platformy. niektóre są jedynie na wyłączność na konsolę inne tylko na pc. innym aspektem pozostaje jeszcze “jakość” portów gier przenoszonych z konsol na pc. często zdarza się tak, że taki “port” jest ciężko grywalny na pc, gdzie na konsoli wszystko działa idealnie.

Z tego co piszesz, korzystał byś z komputera głównie to grania. W takim wypadku ja na Twoim miejscu dylematu bym nie miał. Wybrałbym PS4 bez większego zastanowienia. Komputer za rok/dwa już będzie przestarzały, a konsola nadal będzie śmigać :slight_smile: